Wpis z mikrobloga

Nosze się z zamiarem wymiany swojego lapka TUF 15'' z RTX2060 i AMD4800H na stacjonarkę. Po ostatnim zakupie SD nie opłaca mi się posiadać laptopa. I tak sobie przeglądam. Tyle dobrze, ze wybór jest w przeciwieństwie do czasów kiedy tego lapka kupowałem. I stąd pytanie do fachowców z branży. Czy taki zestaw będzie okey? Zależy mi na bezproblemowym działaniu w aplikacjach wektorowych, graniu w 1440p i rozsądnej przestrzeni dyskowej. Nie jest bez znaczenia wbudowane w płytę główną WiFi i obłoga ethernet do 2,5GHz. Budżet tak do 6k ale im mniej tym lepiej, wiadomo. Da się przyoszczędzić, coś zmodyfikować, a możliwe ten zestaw jest na wyrost. Wszelkie porady mile widziane.

#pcmasterrace #komputery #informatyka #programista15k #pytaniedoeksperta
Pobierz
źródło: zestaw PC
  • 12
@MxS89: osobiście bym zjechał z płytą główną (serio potrzebujesz modelu za prawie 900zł?) i wziął 6950 XT
Skąd pomysł na 2x1TB M2 ( w dodatku różne)?
@MxS89: Ram to paździerz. CL16 to takie minimum poniżej którego nie powinno się schodzić przy tak niskim taktowaniu jak 3600Mhz. Kartę brałbym nvidia, masz dlss, które jest lepsze od odpowiednika amd - ale to twój wybór. Dobralbym jeszcze 1-2TB HDD na jakieś pierdoły. No i zasilacz Seasonic, dopłacisz trochę, a masz spokój i pewność, ze masz praktycznie najwyższa półkę, a co jak co to jest serce komputera i nie warto oszczędzać.
@ufo99: Płyta obsługuje tylko jedną kość SSD gen 4, a drugą generacji 3, więc po co mam kupować szybszy dysk, skoro płyta tego nie obsłuży. Stąd ten wybór. A jaką płytę byś zaproponował pod ten procesor w rozsądnych pieniądzach, najlepiej z wbudowanym wifii i BT.?

@Megawonsz_dziewienc Nie chce bawić się w HDD-eki ewentualnie kiedyś dokopię jakiegoś 2TB jak się nie pomieszczę z danymi. Opóźnienia mi nie przeszkadzają, nie jest to aż
@MxS89: Opinie na temat produktów bazowane są głównie na tych czynnikach: jest tanie? Jest, działa? Działa, no to 5 gwiazdek. Nie przepłacasz, tylko dokładasz do lepszego produktu, który będzie ci służył bezawaryjnie przez wiele lat i jest sprawdzonym produktem jak i przetestowanym pod każdym kontem, obciążenia, palenia podzespołów, ochrony itd.
Lepiej kupić raz a dobrze, niż naciąć się na tzw. czarną listę i wymieniać zasilacz wraz z płytą główną, procesorem i
@10129: Ta kupisz za 620 ale mATX, a rozsądną płytę pod AM5 pod zwykłego ATX no to już jest wyższy wydatek. Wiadomo 7600 jest lepszy o te kilka procent ale jak dodamy do tego DDR5 i płytę w standardzie ATX, która jest sensowna no to nam się uzbiera większa kwota. Rozważałem tą opcje ale ni w dziesięć mi to sie nie spina chyba, że nie potrafię szukać.

@Megawonsz_dziewienc Dobra to tą
@MxS89: https://www.x-kom.pl/p/1090372-obudowa-do-komputera-endorfy-ventum-200-air.html Tu masz lepszą propozycję (widzę, że SPC SilentiumPC zmienił nazwę na endorfy), to co wysłałeś ma zakryty przód i wloty tylko od boku, co jest jeszcze gorsze.
Dla przykładu, mam Corsaira icue 465x, który ma na przodzie mesh, ale przed tym jeszcze szklany ozdobny panel - bez tego panelu w środku było kilka stopni mniej. Może zbytnio się spuszczam nad temperaturami, ale to jest szczególnie zauważalne w lato jak
@MxS89: Kurz i tak będzie osiadał na siatce, ale to się normalnie wyciąga i myje albo odkurza (zostają ślady). A tak to da się odpowiednio ustawić wentylatory w obudowie żeby nie tworzyły podciśnienia które będzie wciągało więcej kurzu do środka niż jest to potrzebne, można takie coś zminimalizować ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@MxS89: ja bym kupił jeden większy dysk i zostawił sobie drugi slot wolny na przyszłość.
Z płyt ASUS TUF GAMING B550-PLUS WIFI II dostaniesz ze 300 zł taniej (tak z grubsza licząc).
Swoją drogą wymaganie WiFi oraz 2.5Gb Ethernet jest dość nietypowe, delikatnie mówiąc.