Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Mirki całkiem poważnie - Co zrobicie gdy wybuchnie wojna u nas w kraju? Mam sporo znajomych w wojsku, a do tego sporo kolejnych znajomych pcha się do wojska w chwili obecnej „bo dajo 5k na rękę plus dodatki no kto tyle da”. Ja osobiście do wojska się nie pcham, bo tam gdzie lecą wszyscy jak muchy do gówna to zawsze unikam takich rzeczy. Siedzę sobie w swoim korpo i te 5k na łapkę na chwilę obecną mi wystarcza. Do tego większość znajomych którzy są w wojsku deklarują że jak tylko będzie wojna to #!$%@?ą stąd XD super armia bulwo, tylko piniendze ciągnąć.

Obawiam się, że jest taka ogromna mobilizacja bo coś jest w planach na 2024… Najlepsza sytuacja będzie taka, gdzie po prostu żołnierze zawodowi zostaną wysłani na rosje by tam zaprowadzić pokój – wtedy nie ma problemu i będę sobie pracował tak jak pracowałem dalej.

Natomiast gdy dojdzie do jakiegoś #!$%@? ataku z białorusi czy coś w tym stylu (tak, wiem że ruski są słabi i dostają baty ale jednak swoje szkód też wyrządzili, są nieprzewidywalni). To będę w dupie, bo wiadomo każdy mężczyzna będzie zobowiązany do obrony kraju. Najlepiej to bym wysłał wtedy żonę #!$%@? do Niemców (mam tam rodzinę więc do nich) a sam się schował w lesie i czekał. Ale jak widać wojna może trwać długie lata i #!$%@? tak żyć w lesie. Jakie kroki poczynić? Też uciec do niemiec czy starać się żyć tutaj unikając służby wojskowej? Do wojska za #!$%@? nie pójdę bo nie będę na froncie z jakimiś padalcami bronił tego #!$%@? państwa.
#wojna #ukraina #rosja #czarnyscenariusz #pytanie



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: grap32
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

  • 19
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: W tym cały jest ambaras, że jak #!$%@? a państwo się obroni to zostaniesz skazany gdy cie schwytają. W UE na którymś etapie zostaniesz złapany i odesłany na pewno i to priorytetowo. Jak uciekniesz gdzieś do Afryki to spoko, ale bez możliwości powrotu do czasu przedawnienia czyli chyba 25 lat.

Możesz się chować w lesie jak będziesz liczyć na upadek państwa. Wtedy możesz nawet wrócić jako ofiara 'nazistowskiego polskiego reżimu'
  • Odpowiedz
via mirko.proBOT
  • 1
Anonim (nie OP): Rodzina za granicę.
Chłopu nie przepuszczą więc co? w kamasze xD

Fajnych masz kolegów ;) Ale jeżeli myślą, że ktoś wojskowego w sytuacji kryzysowej wypuści z kraju ....
Aczkolwiek, jeżeli tyle samo zarabiacie, to zobacz w jakim wieku oni przejdą na emerytury xD Kto będzie w dupie? Ty.
Oni będą mieć kursy na wózki, broń itp. Jak będą chcieli to zachlają się na emeryturze, jak będą chcieli to
  • Odpowiedz
Najlepiej to bym wysłał wtedy żonę #!$%@? do Niemców (mam tam rodzinę więc do nich) a sam się schował w lesie i czekał.


@mirko_anonim: i cyk, IP do bagiet za dezercję, myślisz że na Mirko jesteś anonimowy?
#pdk
  • Odpowiedz
via mirko.proBOT
  • 0
Anonim (nie OP): Jak masz czas i ochotę -> ćwicz, biegaj, utrzymaj kondycję na zdrowym/rozsądnym poziomie -> będziesz mieć lepszą kondycję niż część żołnierzy a i organizm podziękuje Ci na stare lata
Jak masz czas i kasę -> możesz regularnie chodzić na strzelnicę to fajne hobby -> wystrzelasz w rok pewnie więcej niż większość żołnierzy w ciągu całej służby
Jak masz czas i motywację -> naucz się pierwszej pomocy -> ta
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: ja się niby do wojska nie nadaje - kategorie mam chyba D jeśli dobrze pamiętam (AZS i uszkodzone stawy) ponadto od tamtej pory doszło kilka innych zdrowotnych rzeczy które mnie dyskwalifikują.
Jednakowoż gdyby w kraju zaczął się jakiś dym, a ja byłbym w PL to po prostu zrobilbym #!$%@? za granicę, nie mam żadnego interesu umierania za ten bajzel.
  • Odpowiedz
Aczkolwiek, jeżeli tyle samo zarabiacie, to zobacz w jakim wieku oni przejdą na emerytury xD Kto będzie w dupie? Ty.


@mirko_anonim: no nie wiem czy 20 lat rycia łba, wykonywania rozkazów podstarzałego faceta i spranie mózgu dzieciom jest warte wcześniejszej emerytury.

@mirko_anonim :najlepiej #!$%@? do krajów nie NATO, pożyć tam, i zobaczyć. Na 90% powrót będzie możliwy, bo wbrew pozorom, zostaną tylko najglupsi, żeby dać się rozerwać w okopie. Bogaci, zaradni,
  • Odpowiedz
bo tam gdzie lecą wszyscy jak muchy do gówna to zawsze unikam takich rzeczy. Siedzę sobie w swoim korpo


@mirko_anonim: przecież do wojska praktycznie nikt się nie pcha i większość ludzi pcha się do korpo xD

żyjesz w jakiejś bańce inforamcyjnej :D
  • Odpowiedz
Obawiam się, że jest taka ogromna mobilizacja bo coś jest w planach na 2024… Najlepsza sytuacja będzie taka, gdzie po prostu żołnierze zawodowi zostaną wysłani na rosje by tam zaprowadzić pokój – wtedy nie ma problemu i będę sobie pracował tak jak pracowałem dalej.


@mirko_anonim: ()
  • Odpowiedz