Wpis z mikrobloga

#samochody
Takie pytanie - jakie marki i modele z ostatnich 5 lat, w granicach 100-150k mają duże możliwości jeśli chodzi o kodowanie? W jakich samochodach samemu można odblokować dużo funkcji (aktywny tempomat czy podgrzewanie siedzeń itd)?
Czy jest znacząca różnica między markami czy wszędzie to wygląda podobnie?
Nie chodzi mi tu o mapowanie silnika tylko odblokowanie „bajerow”
  • 11
  • Odpowiedz
@a665321: Nie mam pojęcia, nie interesowałem się tym tematem, znajomy który do warsztatu ostatnio kupił jakiś cudowny komputer który umożliwia odblokowanie bajerów właśnie kupił go do forda, bo tam podobno najwięcej jest możliwości, ale konkretnie jakich to Ci nie powiem
  • Odpowiedz
  • 0
@goferek: fajne, ale to są raczej drobne usprawnienia które można sobie zmienić każdym dynglem z obd.
Nie zrobi się przez to żadnej ważniejszej zmiany typu odblokowania carplay czy tempomatu
  • Odpowiedz
@a665321: Nikt nie montowałby radaru do tempomatu aktywnego w aucie w którym klient tego nie zamawiał, bo to zbyt drogie. Teraz za to już chyba każde auto musi mieć taki aktywny tempomat. To samo tyczy się innych fizycznych elementów jak grzane fotele i kierownica - do czego potrzeba jeszcze włącznika. Z Carplay ta sama historia - no może w najnowszych autach, ale znowu, teraz to już standard. Nieaktywne elementy na pokładzie
  • Odpowiedz
  • 0
@Bejro: nie do końca, aktywny tempomat kosztuje w granicach 1k-10k w zależności od tego jakie systemy są obecne.
CarPlay podobnie, z tym że jeśli samo kodowanie to 100, jak kodowanie z urządzeniem to bliżej 1500.
Nie wszystkie nowe samochody maja aktywny tempomat, CarPlay podobnie. Nawet w dobrze doposażonych 3 letnich autach „premium” carplaya nie zawsze jest
  • Odpowiedz
@a665321: Już wszystkie nowe auta w EU muszą mieć aktywny tempomat. Z interfejsami do urządzeń mobilnych to nie wiem jak to wygląda, jeśli auto ma tylko kilka lat to zakładam, że obecnie jest to kwestia oprogramowania a nie brakującego hardwaru bo już się nie opłaca chyba robić kilku modułów infotainment tylko jeden ujednolicony i wtedy pewnie da się to dodać aktualizacją poza ASO.
  • Odpowiedz