Wpis z mikrobloga

Cześć, sytuacja z obrazka, samochód stoi na wyspie (kolor czerwony), został ominięty przez samochód na pasie (kolor zielony). Zielony chcąc zaparkować w miejsce obok busa stojącego na pierwszym prawym miejscu, zmienia pas. W tym czasie czerwony rusza i dochodzi do kolizji (czerwony uderza w bok zielonego samochodu). Kto jest sprawcą kolizji w tym przypadku?

Policja na miejscu ustaliła winę samochodu zielonego, z powodu braku zachowania ostrożności przy zmianie pasa, ale czy samochód czerwony nie powinien bezwzględnie ustąpić pierwszeństwa, ponieważ włącza się do ruchu?

#motoryzacja #prawo #prawojazdy
krystianos13 - Cześć, sytuacja z obrazka, samochód stoi na wyspie (kolor czerwony), z...

źródło: Zderzenie

Pobierz
  • 14
  • Odpowiedz
@krystianos13: Bo policja to się nawet do tarcia chrzanu nie nadaje ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Według mnie masz racje, bo niby jakim prawem pojazd „czerwony” miałby się poruszać na wyspie która jest wyłączona z ruchu
  • Odpowiedz
@krystianos13: jeżeli pojazd znajduje się w strefie wyłączonej z ruchu to powinien ustąpić wszystkim innym uczestnikom, tak jakby z trawnika zjeżdżał. Mandatu bym nie przyjal i skorzystal z prawa do rozpoznania przez sąd.
MO jak często ma kretyńskie argumenty.
  • Odpowiedz
Policja na miejscu ustaliła winę samochodu zielonego


@krystianos13: XDD

Kto takich głąbów zatrudnia, ja #!$%@?ę.

Oczywiście, że nie mają racji.

niestety mandat został przyjęty, rozumiem że istnieje prawo do odwołania się w ciągu 7 dni od wystawienia?


Tak, istnieje.

Dodatkowo złóż skargę na tego policjanta, który wystawił mandat nie znając przepisów.
  • Odpowiedz
Według mnie masz racje, bo niby jakim prawem pojazd „czerwony” miałby się poruszać na wyspie która jest wyłączona z ruchu


@Tisev7: różnie bywa, może awaria jakaś, wypadek, zasłabnięcie, cokolwiek. No zdarza się, ale jak już rusza z takiego miejsca to jest to normalne włączanie się do ruchu. Policję bym wyśmiał na miejscu, autentycznie bym się ich spytał czy są #!$%@? poważni.
  • Odpowiedz
@krystianos13 @Krupier Zastanawiam się na ile jest to podobne, do skrętu w lewo np. na posesje, a zderzenie z samochodem który Cię wyprzedza nawet na podwójnej ciągłej. Bo takich spraw było sporo i tam winny często był skręcający, bo niby nie powinno tam być wyprzedzającego, ale przy jak dobrze pamiętam to przy manewrze i tak musisz się upewnić.
Oczywiście wyprzedzający też dostaje mandat wtedy, ale nie za kolizję a za wyprzedzanie w
  • Odpowiedz
Zastanawiam się na ile jest to podobne, do skrętu w lewo np. na posesje, a zderzenie z samochodem który Cię wyprzedza nawet na podwójnej ciągłej. Bo takich spraw było sporo i tam winny często był skręcający


@szynall: bo policja to dzbany i tych przepisów też nie zna. Orzecznictwo też bywa różne, ale ostatnimi laty sądy się ogarnęły i raczej jest jednoznaczne - winny jest wyprzedzający. Nie musi być nawet zakazu wyprzedzania.
  • Odpowiedz
@krystianos13: Powierzchnia wyłączona z ruchu zabrania (jak sama nazwa wskazuje) przejeżdzać i najeżdżać na nią. Pojazd poruszający się linią czerwoną nie powinien się tam w ogóle znaleźć, a jeśli już to jedynie w przypadku awarii. Zjeżdżając z niej włącza się do ruchu czyli ustępuje wszystkim, nawet gościowy który jechałby tyłem pod prąd lub do góry kołami sunąłby dachem po ziemi ( ͡ ͜ʖ ͡)

Rozmawiałem kiedyś
  • Odpowiedz
@Krupier: co do sytuacji to oczywiście, ze się zdarzają, tego nie ma co podważać, natomiast przy wyjeździe i tak powinien uważać na innych uczestników ruchu, także OP niech się odwołuje bo szkoda kasy i punktów
  • Odpowiedz
Rozmawiałem kiedyś z policjantem z drogówki na ten temat - powiedział mi o dokładnie takiej samej sytuacji, że jeśli ten potencjalny "zielony" wjechałby w bok "czerwonego" już poza powierzchnią wyłączoną lub na przecięciu powierzchni wyłączonej to uznałby winę zielonego. Jeśli to "czerwony" uderzyłby w bok lub tył poprawnie zmieniającego pas ruchu "zielonego" = wina czerwonego.


@Blackbeard121: no to też #!$%@?ł kocopoły bo kolizja w momencie gdy czerwony wyjeżdża z powierzchni wyłączonej
Krupier - >Rozmawiałem kiedyś z policjantem z drogówki na ten temat - powiedział mi o...

źródło: FireShot Capture 1049 - Mapy Google - www.google.com

Pobierz
  • Odpowiedz