Wpis z mikrobloga

Będę miał rozmowę z kontraktornią, kontraktornia w ogłoszeniu ma widełki 10-13k UOP oraz tyle samo B2B, wymagania raz na 2 tygodnie w biurze. Na tyle ile sam się rozeznałem kontraktornia i UOP to się gryzie, dlaczego proponowaliby komuś UOP? O co warto by było zapytać na rozmowie? Pozycja nazywa się Devops Engineer, wymagania jednak typowo juniorskie z expem 1-2 lata. Czego się spodziewać, na co uważać, wybrać UOP czy B2B?
#programista15k
  • 14
@asdfgh1223: Jesteś zatrudniany w kontraktowni, która potem "sprzedaje" ciebie dalej jako zasób. W jaki sposób chcesz się rozliczać z nimi, to już zależy od ciebie. Dla kontraktowni UOP czy B2B to bez różnicy
@asdfgh1223: jak ta sama kasa UOP i B2B to cos nie teges. Patrz na urlopy na B2B. Zakladam ze z czasem podwyzka itp. a przy wyzszych kwotach zadko UoP moze konkurowac z B2B. Jak Ci sie bedzie dobrze z nimi pracowac to z czasem bedzie problem przejsc na B2B. (bo odpada Ci maly ZUS + teoretycznie moga nie być chetni w obawie, ze beda miec kontrole "ze niby wyrzucaja uop na
@obieq: to nie jest też tak, że właśnie od tych kwot zaczyna się bardziej B2B opłacać? wiadomo przy b2b trzeba księgowego ogarnąć + na UOP jest chyba trochę ,,bezpieczniej", chroni Cię kodeks pracy
emerytury nie planuje spędzać w Polsce


@asdfgh1223: ale nic to nie zmienia. Porównywanie netto na uopie z netto na b2b nie ma sensu. Lepiej porównać całkowity koszt pracodawcy na uop vs koszt pracodawcy przy przepracowanych 18 dniach w miesiącach. Jak jedno odbiega rażąco od drugiego to ktoś cię chce wyruchać. Dopiero następnym krokiem można patrzeć ile pójdzie w podatkach w jednej opcji a ile w drugiej.
@WyjmijKija: @obieq wydaje mi się przede wszystkim, że kontraktornia preferuje UoP, ale dopuszcza b2b dla chętnych, dlatego taka dysproporcja. Poza tym, podejrzewam że w ramach b2b są płatne dni wolne.

Mi w korpo oferowali nawet więcej na UoP niż b2b - w sensie zniechęcając do tej formy współpracy