Wpis z mikrobloga

#nieruchomosci z ostatnich wydarzeń w temacie nieruchomości najbardziej niepokoi mnie wzmożona aktywność na tagu @mickpl. historia pokazuje, że okresy jego wysokiej aktywności i dużej pewności co do własnych kasandrycznych predykcji to były dni tuż przed największą pompą na rynku ( ͡° ʖ̯ ͡°)
affairz - #nieruchomosci z ostatnich wydarzeń w temacie nieruchomości najbardziej nie...

źródło: pies-piesek-ojcze-nasz-ktorys-jest-w-niebie-ze-swieczka-modli-sie

Pobierz
  • 17
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@affairz: No po ostatnich kasandrycznych predykcjach mieliśmy epidemię, wojnę, wakajki kredytowe, a teraz BK2%. Mnie to bardziej interesuje co teraz uratuje rynek przed spadkami XD
  • Odpowiedz
  • 0
@swagerstom: bo nie ma nic ciekawego na rynku, a jak jest to kosztuje 2x więcej niż mój budżet. negocjacje z 1 temacikiem trwają, może niebawem się coś wyjaśni
  • Odpowiedz
Na razie inflacja spada


@mickpl: niezły spadek, przypomnij mi proszę ile wynosi cel inflacyjny, bo już zapomniałem, a może wszystko jednak jest git. 15%? A to jednak wszystko jest git gituwa, najlepiej jak może być.
  • Odpowiedz
@haha123: Im bliżej do celu tym trudniej zbija się inflację. Stawiam, że jak już spadniemy w okolice 6%, to jeszcze podbijemy stopy i to się utrzyma grube kwartały. Finalnie kasa się raczej obroni odsetkami, ale społeczeństwo zubożeje, bo nie każdemu płace urosną razem z inflacją.
  • Odpowiedz
Na razie inflacja spada.


@mickpl: ta inflacja r/r co ją porównujemy obecnie do 2022 r.? Przecież zeszły rok nie jest rzetelną podstawą do porównań. To tak jak oszust Ci powie , że zabrał tylko 10zł, nieważne że wczesniej też zabrał 12zł i tak od dłuższego czasu podbierai jak zsumujesz to nie masz ponad 30zł. Jak inflacja ciągnie się w latach, to równie dobrze możemy się cieszyć że zeszlo z 1,5%
  • Odpowiedz
No po ostatnich kasandrycznych predykcjach mieliśmy epidemię, wojnę, wakajki kredytowe, a teraz BK2%


@mickpl: No fakt, wiele się działo, ale ZAWSZE było tak, że Twoje przepowiednie były gówno warte, ale też nie wykazywałeś żadnej autorefleksji z tego powodu. A skoro teraz wieszczysz wzrosty, choć przez ostatnie lata Twoja paranoja nie pozwalała Ci wytrzymać więcej niż kilku godzin bez spamowania o Nieuniknionych Wyprzedażach, to człowiek sam już nie wie :)
  • Odpowiedz
@deviator każda wymówka jest dobra aby pozostać z mamą w mieszkaniu. Próbujesz zrozumieć gniazdowników, a prawda jest taka, że nieruchomości zawsze w długim okresie czasu rosną. Co z tego jak będziemy mieć spadki co jakiś czas kiedy w ogólnym rozrachunku w perspektywie wielu lat i tak wzrosną. Oczywiście mowa tutaj o mieszkaniach atrakcyjnych, a nie byle czym na zadupiu.
  • Odpowiedz
nieruchomości zawsze w długim okresie czasu rosną.


@ksiezycoweNieruchy: i ja tutaj wchodzę z kontrą ostrą jak maczeta: W JAPONII SPADAJĄ!!! (co prawda jest to chyba jedyny taki przypadek na 193 kraje uznawane przez ONZ ale ciiii) pozdrawiam spadkowych wariatów ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz