Wpis z mikrobloga

Mam wrażenie, że na większości znajomości z ludźmi więcej tracę niż zyskuję. #przegryw


@Mlody_jeczmien: Rozumiem, że masz poczucie, że większość twoich znajomości przynosi więcej negatywnych doświadczeń niż korzyści. To niezwykle frustrujące uczucie i zrozumiałe, że może to wpływać na twoje samopoczucie. Warto jednak pamiętać, że relacje międzyludzkie są złożone i mogą się różnić pod względem jakości i wpływu na nasze życie.

Jeśli odczuwasz, że większość znajomości jest dla ciebie trudna lub
@lubie_moderacje_2: Nigdzie nie napisałem nic o wymianie handlowej. Rozumiem, że relacje nie polegają na rozliczaniu się jak w sklepie co do grosza, ale każda relacja polega na wymianie różnych wartości, np. własnego czasu, wiedzy, wsparcia emocjonalnego, środków materialnych itd. Jeżeli ktoś Cię ghostuje po tym jak przestajesz być przydatny lub raz za razem leci w #!$%@? a po próbie przestrzegania wyznaczonych granic robi jakieś z dupy fochy, żeby później "na odkupienie"
@Mlody_jeczmien: napisałem, jeżeli.

Jeżeli ktoś Cię ghostuje po tym jak przestajesz być przydatny lub raz za razem leci w #!$%@? a po próbie przestrzegania wyznaczonych granic robi jakieś z dupy fochy, żeby później "na odkupienie" robi lub daje Ci rzeczy i przysługi, o które ani nie prosiłeś ani nie chciałeś


Ten przykład to z życia czy tak sobie napisałeś?
Imho, ten wpis opisuje relacje 2 osób w ktrórej jedna jest osobą
jeżeli


@lubie_moderacje_2: To przepraszam, ale trochę #!$%@? jestem z pewnego powodu. Może się zbyt uniosłem.

Podsumowując wszytko sprowadza się do tego czy jesteś w stanie wybaczyć i gotowym na kolejne wybaczania, licząc na to że druga osoba rozwinie się jako człowiek i będzie godnym zaufania, przed skończeniem się twoich pokładów miłosierdzia.

Odpowiedz


@lubie_moderacje_2: Liczyć to liczyłem wiele razy. Sęk w tym, że już się ładnych parę razy przeliczyłem. Moim pokładom