Wpis z mikrobloga

Piszę ten post jako kompletny amator w tej dziedzinie.
Kupiłem na czuja (w sumie dwa dni czytałem łącznie 4h o Tesli, popatrzyłem na wykresy, żadna analiza którą bym nazwał poważna).
Fajnie siadło, zysk 39%procent. Dzisiaj sprzedałem połowę,a zaraz chwilę później całość pod wpływem chwili, po ogłoszeniu CPI(dziś o 10 rano dowiedziałem się że jest coś takiego) kupiłem znów całość (straciłem około 1,5%).
Szczerze mówiąc nie spodziewałem się takiego zysku w ciągu 3 tygodni, raczej w ciągu 6 miesięcy. Zastanawiam się co robić? szukać okazji do pozbycia się, trzymać?
Kusi mnie by włożyć część oszczędności na KGHM, CD projekt (do około tygodnia przed premierą myślę że będzie najbezpieczniej trzymać) a z czasem być może załadować się w bitcoina przed halvingiem.
Nie chcę zachowywać się jak amator, chociaż z drugiej strony mam wrażenie że nie wytrzymałem ciśnienia z CPI dzisiaj, czy może to był dobry ruch mimo straty tych 1,5%. Nie potrafię sam tego ocenić, coś podpowiecie amatorowi czy to było słuszne?

W sumie żeby nie było skąd te nerwy, zainwestowałem 8k co dla mnie jest sumą nie mała, na ten moment mam z tego około 11k.

#tesla #gielda
  • 26
  • Odpowiedz
W sumie żeby nie było skąd te nerwy


@Padoks: bo giełda to psychologia i silna psychika i umiejętność podejmowania decyzji w stresie w 50% a dopiero pozostałę 50% to analiza trendów i wiedza finansowa
  • Odpowiedz
bo giełda to psychologia i silna psychika i umiejętność podejmowania decyzji w stresie w 50% a dopiero pozostałę 50% to analiza trendów i wiedza finansowa


@wuwuzela1: uważaj na tzw szczęście nowicjusza gdzie bez szerszej analizy wpakowałeś się na czuja nie czując żadnych emocji któe by np negatywnie na ciebie działały i udało ci się ale po drodze zobaczyłeś już na cyzm polega ten slalom emocjonalny ;) @Padoks
  • Odpowiedz
(straciłem około 1,5%).


a odłożyłeś na zapłatę podatku? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Zastanawiam się czy nie pozbyć się jej ostatecznie na rzecz CD projekt, lub zostawić Tesle i dołożyć $$ na cdprojekt z wymienionych powodów
  • Odpowiedz