Wpis z mikrobloga

Mirki, rozkręcam #iphone7 bo chcę wymienić ekran i baterię- macie jakiś pomysł aby odkręcić (właściwsze słowo : usunąć) taką małą śrubkę która jest przy gnieździe do ładowania (załączam zdjęcie) ? Próbowałem takim malutkim pasującym śrubokrętem ale poległem, dodatkowo jeszcze ją "wyrobiłem"... Macie jakieś sposoby aby sobie z tym poradzić ? Dodam, że aktualnie piwniczę w wynajmowanym pokoju, także nie mam dostępu do jakiegoś szerokopojętego sprzętu, także w grę wchodzą tylko jakieś "domowe" sposoby.
W sumie beka, bo w iphone5 wszystko szło śpiewająco, a tutaj rozwaliłem sobie głupi ryj już na drugiej śrubce xD

#pytanie #majsterkowanie #apple #naprawa #
Adek92 - Mirki, rozkręcam #iphone7 bo chcę wymienić ekran i baterię- macie jakiś pomy...

źródło: AJFON

Pobierz
  • 14
  • Odpowiedz
@Adek92: czy sie obraca? Czy jest wkrecona i ruszyc sie nie da. Na zdjęciu wyglada na taka co juz wyszła prawie. Albo to nie oryginalna śrubka, troche duża główka.
Wez wiekszy nieco śrubokręt mocno naciśnij na śrubę wykrecajac ja jednocześnie.
  • Odpowiedz
  • 0
@merho: Wiesz co, lekko ją ruszyłem na początku, ale powiem już za nic w świecie nie chciała się ruszyć ani w jedną ani w drugą stronę ...
  • Odpowiedz
  • 0
@Qql3l3: Tak, ale ta śruba była już tak rozrobiona że nie szło tego odkręcić. Widać ktoś przede mną zapewne też się z tym "siłował". W każdym razie dzięki za wszelkie rady, będę próbował !
  • Odpowiedz
@Adek92
To nie TORX. Tylko PENTALOBE. Ona nie była objechana tylko pentalobe ma takie gładkie „ząbki”

Złota zasada, jak się nie znam to nie dotykam. A później, „panie, kto to Panu tak #!$%@?ł”
  • Odpowiedz
  • 0
@Qql3l3: Masz rację- musiałem zamówić specjalny śrubokręt z wymiennymi końcówkami za jakieś +/- 15 PLN, ale koniec końców udało się wymienić baterię oraz ekran :)
A tą feralną śrubkę wykręcił mi zegarmistrz przy okazji gdy wymieniłem u niego baterię z zegarku. Nie powiem, trochę się z tym babrał.
  • Odpowiedz