Wpis z mikrobloga

Mam rower Indiana Storm X9 i podczas pedałowania coś mi "stuka"/"klika" w lewym pedale/ramieniu pedała/supporcie - zakładam że jest w ramieniu i jest to spowodowane nierównomiernym dokręceniem tego ramienia (ma ono dwie śruby po przeciwnych stronach) - wiece z jaką siłą (Nm) powinienem je dokręcić? Czy może też mieliście taki problem i jak go rozwiązaliście #rower #mtb #shimano
smokzabojcaludzi - Mam rower Indiana Storm X9 i podczas pedałowania coś mi "stuka"/"k...

źródło: crankset-mtb-shimano-slx-fc-m7000-175mm-36x26-for-11speedw-o-cups

Pobierz
  • 7
  • Odpowiedz
  • 0
@smokzabojcaludzi jak masz rower z elektromarketu, to podejrzewam że nie masz korby ze zdjęcia, tylko zwykły kwadrat. Wymiana suportu rozwiąże problem ( one nawet 1k km nie wytrzymują).
  • Odpowiedz
@smokzabojcaludzi śruby, o których mówisz są w lewym ramieniu, ale one mają za zadanie utrzymać korbę w ustawionym luzie. Jak je odkręcisz, to luz na korbie możesz poprawić taka nakrętka plastikowa w osi korby i potem te dwie z powrotem równomiernie dokręcić. Generalnie dobrze to rozebrać, wyczyścić i złożyć na świeżym smarze. Mi ostatnio klikał pedal, miał minimalny luz, rozebrałem, złożyłem, luz skasowany, cisza
  • Odpowiedz
@aovv jak ma x9, to znaczy że ma najwyższy model i moze miec taka korbe. Ramy w tych rowerach nie grzeszą geometria i jakością, ale osprzęt już mają wysoki i swoje kosztują
  • Odpowiedz
@smokzabojcaludzi mam na mysli, zeby zdemontowac cala.korbe, żeby to zrobić, to klucze imbusowe do tych dwóch śrub, tam jest też taka zapadka plastikowa, która trzeba podważyć jakimś płaskim wkrętakiem. Potem centralnie na osi korby masz taka plastikowa nakretke, ja się odkręcą kluczem TL-FC16 (przy montażu ta sama nakretka odpowiada za regulacje luzu). Jak to rozkręcisz, to lewe ramie korby powinno zejść i potem stuknij młotkiem w os korby, żeby wyskoczyło z nią
  • Odpowiedz