Wpis z mikrobloga

W kwietniu postanowiłem odwiedzić jedną z opuszczonych wsi.
Anachów to opuszczona wieś w powiecie prudnickim na Opolszczyźnie. Miejscowość powstała w XIX wieku jako przysiółek należący do miejscowości Kazimierz.
Do Anachowa nie prowadzi żadna droga asfaltowa, nie ma tu także żadnych drogowskazów. Dotrzeć tam można jedynie polnymi drogami, które prowadzą z zachodu od miejscowości Kazimierz lub ze wschodu od Kózek. Ja postanowiłem zaparkować samochód zaraz obok przydrożnego krzyża, niedaleko miejscowości Kózki, ponad kilometr drogi od wsi. Akurat były pierwsze dni wiosny, więc dłuższy spacer polną drogą był całkiem przyjemny.
Największą bolączką Anachowa był brak wody. Wodociągu nigdy tutaj nie pociągnięto, ludzie czerpali wodę ze studni, które pozostały przy niszczejących domach do dziś. No i właśnie tu pojawia się problem. Chodząc po terenie, zauważyłem jedną z takich studni, głęboką na kilkanaście metrów. Była ona otwarta i niczym niezabezpieczona. Przy odwiedzinach tego typu miejsc trzeba uważać i patrzeć bacznie pod nogi, aby nie wpaść do środka. Bardzo prawdopodobne, że zakończyłoby się to tragicznie.
Po wojnie mieszkało tu dziesięć rodzin, z biegiem lat wieś pustoszała, ponieważ starsi mieszkańcy umarli, a młodzi nie chcieli żyć na takim odludziu. Według Wikipedii obecnie miejscowość jest niezamieszkana.

Link do znaleziska tradycyjnie znajduje się Tutaj

Zainteresowanych moimi znaleziskami wołam w komentarzach.

Zapraszam do obserwowania mojego tagu #szaryburekfoto pod którym wrzucam zdjęcia z miejsc opuszczonych.

Mój blog / Fanpage / Instagram / Patronite

#fotografia #opuszczone #polska #ciekawostki #historia #podrozujzwykopem
nightmeen - W kwietniu postanowiłem odwiedzić jedną z opuszczonych wsi.
Anachów to op...

źródło: DSC_0384

Pobierz
  • 36