Wpis z mikrobloga

Portale społecznościowe zaczęły sypać się niczym domki z kart:

Wykop: redesign porażka, niedziałające apki mobilne, strata pewnie spokojnie z 50% aktywnych użytkowników
Reddit: blokowanie nieoficjalnych apek, CEO miota się jak autystyczne dziecko, najpewniej zaczną blokować suby NSFW, społeczność idzie na strajk
Twitter: przejęcie przez duże dziecko zwane Elonem, grzebanie w backendzie, kosmiczne ceny API, Twitter Blue, moderacja przestaje istnieć
Facebook: Cukierberg chyba całkowicie zapomniał o swoim flagowym produkcie

Może historia zatoczy koło i wrócimy do for i komunikatorów ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#reddit #wykop #facebook #twitter #socialmedia #internet
  • 8
@L3gion: Meta ponoć pracuje nad jakimś konkurentem Twittera, 'Project92' albo 'Threads'.

Ja się przeniosłem na Reddita, ale taki Wykop był fajny z powodu poruszania głównie krajowej i 'lokalnej' tematyki.
@L3gion Na Redditcie #!$%@? banują na IP. Wszystkie moje konta poleciały i teraz z automatu banują każde nowo założone. To co tam się wyprawia to jest komedia.
Ja jestem ze zmian w Twitterze zadowolony.


@CzystaOdra: z których konkretnie najbardziej?

I czemu miałyby mnie obchodzić ceny API?


@CzystaOdra: liczba aplikacji do przeglądania serwisu się zmniejsza i zostaje w zasadzie tylko ta jedna gówniana oficjalna.

Meta ponoć pracuje nad jakimś konkurentem Twittera, 'Project92' albo 'Threads'.


@kurtluscas: ma być podobno dostępny w Fediverse, co samo w sobie jest dużym niusem.

Może historia zatoczy koło i wrócimy do for i
I czemu miałyby mnie obchodzić ceny API?


@CzystaOdra: Bo znacznie to ogranicza 3rd party rozwój. Nie ma botów, które pomagają twórcom, możesz używać tylko oficjalnej apki, która może mieć dowolną jakość.