Wpis z mikrobloga

@Tytanowy_Lucjan: a Twoje sa wrzucane na tapetę jak masz np w banku? Albo w pracy? Bo to raczej taka sytuacja - mogą byc wierzący, to ich sprawa, a juz na pewno nie jest to cos co uprawnia do wrzucenia imienia z nazwiskiem i adresem zamieszkania, zeby kazdy sobie mogl popatrzeć.
@nilphilus: Pracę i banki obowiązuje prawo. Sekta sobie wymusiła niestety zwolnienie z tego prawa. Nawet jak ją opuścisz.

Nie ma (jeszcze) obowiązku brania ślubów kościelnych ani chodzenia na cotygodniowe gusła, a skoro dwójka młodych, acz głupich, ludzi SAMODZIELNIE idą po magiczne obrzędy w białej suknience to chyba dobrze wiedzą z czym to się wiąże?
Jak im to przeszkadza to mogą poprosić szamana o usunięcie kartki. Albo zrezygnować ze ślubu kościelnego. W
@Tytanowy_Lucjan: no o to mniej więcej mi chodzi. Kościół moze je trzymać już na zawsze, ale nie ma prawa ich upubliczniać czy coś, a tutaj ewidentnie to złamali - tak samo jak nie mogą Twoich danych wrzucić do gablotki "niewiernych" tak nie mogli wrzucić tych - no chyba, ze dana para się sama na to zgodziła.

Ps: jestem raczej przeciw obrażaniu wierzących, moze nam to do szczęścia nie potrzebne, ale jak
@nilphilus: A mi właśnie o to chodzi, że tak się w sekcie postępuje zawsze i wywiesza dane osobowe narzeczonych do publicznego wglądu, więc siłą rzeczy zgadzają się z tym haniebnym procederem samą obecnością u czarnego. W pakiecie mają zabobony, pierdoły biologiczne na "naukach" przedmałżeńskich i rozgłaszanie ich danych.

Mogę szanować cudze wybory, ale jak są wg mnie durne i szkodliwe dla państwa to mam też prawo je krytykować oraz ośmieszać i
@Tytanowy_Lucjan: a to co krytykuj to co jest w tym złego, trochę znajdziesz i nie mam zamiaru się z tym kłócić, ale akurat wywieszanie danych nie jest legalne - inaczej tak jak napisałem, mogli by Twoje wywiesić, bo na 99.99% byles chrzczony ;-)
@nilphilus: Ale ty nieograniasz albo nigdy do kościółka nie chodziłeś.

NIE, nigdy żaden szaman nie wywieszał losowo danych swoich parafian (no chyba, że jakiś chciwy cham co chciał w ten sposób wymusić większe koperty)

TAK, zawsze się wywiesza dane NARZECZONYCH i jest to powszechny zwyczaj mający na celu zapobiec małżeństwu wadliwemu prawnie w czasach przedinternetowych. Dziś ta czynność jest zbędna, niebezpieczna i szkodliwa, ale pewnie nikt tej procedury wyżej nie ruszył