Wpis z mikrobloga

Cześć Miraski,
Mam wrażenie że dzisiejsze myjnie bezdotykowe to straszna lipa. Nie dość że liczniki zapierdzielają jak cholera to ciśnienie wody jest mega słabe (przynajmniej u mnie w okolicy). Zastanawiam się nad kupnem porządnej myjki ciśnieniowej. Takiej na dłuuuugie lata. Z jakimi kosztami trzeba się liczyć? Na jakie marki zwracać uwagę? Poczytałem troche opinii na temat Karcherów i sporo osób piszę że te sprzęty padają po dosłownie roku.
Macie jakieś rady?

#cardetailing #samochody #motoryzacja
  • 11
@Kruqu Nie wiem skąd opinie na temat Karcherów. W robocie 4 sztuki były #!$%@? dzień w dzień przez 8 miesięcy w roku i większych problemów nigdy z nimi nie było. Ale - jak dbasz, tak masz...
@Kruqu: No ja sobie nie przypomnę bo to było dobre 3 lata temu. Ale że tak sobie zaśmieszkuję - te żółte. Z tym, że one były troszkę większe i o ile można to tak określić to nazwijmy to - lekko przemysłowe raczej, niż takie domowego użytku. To pewnie po części tez miało wpływ na wytrzymałość. Plusem Karchera jest to że prawie wszystko w ich sprzętach można dokupić jak się zesra.
@Kruqu: Żeby chociaż zbliżyć się do myjek komercyjnych to musisz mieć w domu opcję podłączenia do ciepłej wody i myjka musi taką tolerować. Bo sprzęt który sam podgrzeje zimną wodę to już miliony monet.

Akurat wczoraj padła mi stara kilkunastoletnia makita hw101 i też to przerabiam. Aktualnie kluczę gdzieś pomiędzy karcherem K5 compact a makitą HW132, ale mam jeszcze sporo wątpliwości do rozwiania.
@Kruqu używam budżetowej K2 za kilka stów kupionej w Biedronce 3-4 lata temu. Nie raz szła na ciepłej wodzie 40C, myła kostkę brukową , auta, motory czy sprzęty budowlane. szału z ciśnieniem nie ma ale do domu wystarcza