Wpis z mikrobloga

Potrzebuję zestaw na wycieczki górskie w lecie. Możecie coś doradzić?

Buty
Mam Salomon XUltra Pioneer Low (Goretex) z Deca. W lecie da radę wytrzymać (7h na Kanarach w sierpniu), tylko wg mnie nie ma sensu pocić stóp. Myślałem nad butami do biegania w terenie np. Asics. Czy polecacie coś konkretnego?

W polskich górach jak lunie, to w takich butach będzie basen, no i tu jest ten dylemat.

Plecak
Mam Deuter Futura 23, który waży 1,2 kg i to stanowczo za dużo. Dźwigałem w nim laptopa i ciężko było mimo pasa biodrowego. Ale na trekking potrzebuję włożyć jedynie wodę, jakieś ciuchy do hotelu, power bank, telefon, itd. Teraz pytanie, czy ktoś używał plecaków 4F z pasem biodrowym (nie mają siatki na plecach, ale lepszy pas biodrowy). Nie podam konkretnego modelu, bo byłem dziś w sklepie i mieli zupełnie inny towar niż jest na stronie. Nie widziałem wyjścia na bukłak, aczkolwiek plecak zdaje się być do tego dostosowany (kieszonka na bukłak lub na laptopa, a na szelkach otwór na wężyk - albo to na okulary). Pójdę w poniedziałek jeszcze raz i spiszę model. Inna opcja to Gregory, bodajże ten model: https://www.explore.pl/uniwersalny-plecak-gregory-nano-20-burnt-amber ale wydaje mi się, że 4F bardziej praktyczny. Możecie polecić mi jeszcze plecaki innych firm. Co będę nosił, to: ciuchy, bukłak z wodą lub kubek termiczny, telefon, jakieś gadżety, rzadko laptopa w etui, może aparat jak się zmieści (na razie i tak nie mam). Gdzie mogę znaleźć jakieś rzetelne testy lekkich plecaków z dobrą stabilizacją? Chodzi o to, aby nie obciążać odcinka piersiowego kręgosłupa, nie wolno mi.

TL;DR: Szukam lekkiego plecaka z dobrą stabilizacją i pasem biodrowym, w środku zazwyczaj woda, ciuchy i mała elektronika.

Odzież
Na Kanarach jak słońce przygrzało to musiałem zdjąć koszulkę (nie polecam), w Polsce w lecie może być to samo, więc pytanie do Was, czy używacie jakiejś specjalnej odzieży termoaktywnej (ale nie z 4F, bo ich odzież termoaktywna o kant rozbić).

Jakie marki są OK wg Was jeśli chodzi o odzież outdoorową?

#gory #trekking #plecak #wakacje #outdoor
  • 1
  • Odpowiedz