Wpis z mikrobloga

Mirki
Czy warto kupić suszarkę do prania do domu?
Faktycznie pranie jest suche i można go schować do szafki i jak bardzo te ubrania są pomięte?
Czy to jest taki "must have" jak zmywarka?
No i wkoncu czy kupić suszarkę czy pralko-suszarkę?

#budujzwykopem #agd
  • 7
@solid959: Warto. Gdyby mi się teraz zepsuła kupowałbym od razu. Pranie suche, od razu do szafki... co do stopnia pogięcia to imho mniejszy niż z pralki, ale ja facet jestem więc się nie znam i t-shirtów nie prasuję :)... Co do ostatniego pytania to jak masz miejsce to bierz oddzielnie - możesz na spokojnie robić 1 pranie gdy 2 się suszy... do tego jak się spierniczy to jedno a nie 2
@solid959: Korzystałem z suszarki Miele z serii professional.

Na najmocniejszym programie (trwającym 2-3h), jakieś lżejsze ubrania typu majtki, t-shirty były wysuszone całkowicie, można je było od razu włożyć na siebie albo do szafy. Bluzy, grube dresy, skarpetki frotte były lekko wilgotne. Ubrania nie były zauważalnie bardziej pogniecione, niż susząc tradycyjnie.

Ubrania suszone w suszarce niszczyły się wielokrotnie szybciej. Po pół roku większość ubrań była całkowicie zniszczona, wyglądały jak ubrania suszone naturalnie
@solid959: Jak najbardziej warto! Z tym, że ja polecam tylko suszarki, a nie pralko-suszarki.

Niszczenie ubrań zdarza się jeśli źle obsługujemy suszarkę. Zazwyczaj masz kilka stopni wysuszenia (do prasowania, na wieszak i extra suche). Jeśli wrzucasz codzienne ciuchy na extra suche to po pewnym czasie skarpetki i zwykłe koszulki będą miały już dość, ale jakaś bluza albo jeansy będą jeszcze mokre i czujnik będzie kazał suszarce dalej suszyć. Dodatkowo jeśli ktoś