Wpis z mikrobloga

#ukraina #rosja #wojna

Milczałem na temat kontrofensywy i jest to celowe. Ale chcę powiedzieć to: rosyjskie wojska w wielu częściach linii frontu są ostrzeliwane przez artylerię rurową i rakietową, Storm Shadow, JDAM itp. Czasami do walki dołączają czołgi i BWP. Jeszcze ciekawsze są uderzenia dalekiego zasięgu, takie jak w Tokmak i Melitopol w ostatnich godzinach.

Większość, jeśli nie wszystkie, z tych „odpartych” ataków, jak twierdzą Rosjanie, to w rzeczywistości przetrwanie ostrzału po kolejnym i możliwość zgłoszenia ich. W niektórych ograniczonych przypadkach siły ukraińskie przeprowadzają ataki zwiadowcze, a nawet przedostają się. Istnieją już obszary wyzwolone na stałe, ale nie to jest celem ataków sondujących.

Te kilka filmów, które czasami się pojawiają, to prawie wszystkie filmy z rosyjskich źródeł i oczywiście wyselekcjonowane. Ale też nie są imponujące. Tak, kiedy armia posuwa się naprzód lub przeprowadza ataki zwiadowcze, straty są nieuniknione. Podczas D-Day alianci stracili 2000 ludzi w ciągu pierwszej godziny. Ale wróg traci znacznie więcej i, co ważniejsze, wróg musi już zareagować w sposób wymuszony.

Główny strajk jeszcze nie nadszedł. Może dotrzeć w dowolne miejsce i o każdej porze na froncie, nawet w rejony, które nie były intensywnie ostrzeliwane. Przy okazji. Nadal jestem na dobrej drodze do swoich przewidywań. Rosjanie jednak obecnie spalają swoje ograniczone (mobilne) rezerwy, które mają, aby poradzić sobie z obecną sytuacją. Zbieranie danych wywiadowczych również odgrywa ważną rolę na tym etapie, bez wchodzenia w szczegóły.

Ogólnie rzecz biorąc, to, co widzę teraz, jest tym, czego oczekiwałbym od ukraińskiej kontrofensywy. Zachowaj spokój i czekaj na rozwój wydarzeń.

(przerzucone przez translator)

https://twitter.com/Tendar