Wpis z mikrobloga

#mechanikasamochodowa kupiłem volvo v50, i nigdzie nie ma nalepki jaki olej był w aucie. Chciałbym zalać mobil esp 5w30 bo podobno dobry. I teraz pytanie jak to zrobić. Po prostu spuścić stary wymienić filtr i zalać nowy czy jakoś pasowałoby to w jakiś sposób przeczyścić bardziej? Nie znam się totalnie.
  • 8
  • Odpowiedz
  • 0
@ondraszek: 2007 polift i teoretycznie ma dpf ale nie zdziwiłbym się gdyby był pusty.
Planuje nim pojeździć pare lat dlatego oszczędność rocznie 50zl to żadna oszczędność
  • Odpowiedz
@PanTokarz nie mów hop, ten silnik jest wrażliwy i zależy od kogo go kupiłeś;)'
jak ma DPF to musi mieć EGR. zobacz na olej, jak czarny jak sądza to albo nie.ma DPF i EGR albo silnik jest mało zadbany;)
to samo rura wydechowa, jak osmolona to nie wróży za dobrze, jeśli ma DPF musi być czysta lub lekko ceglasta.
oczywiście olej z normą do DPF czyli c2,C3 do DPF, mobil ESP 5w30
  • Odpowiedz
  • 0
@ondraszek: kiedyś miałem go w mazdzie 3, jeszcze za gowniaza. I nikt mi nie powiedział ze olej się wymienia, wiec przejeżdżałem 3 lata ponad bez wymiany xD
Później wymieniałem na to co wlewał mi sąsiad mechanik - nie wiem nawet co. Po 7 latach po prostu mi zgniła ale silnik był igła.

Moi ojciec ma identyko mazdę i ten to już w ogóle nie dba. I dalej autko śmiga jak powalone.
  • Odpowiedz