Wpis z mikrobloga

@RyouNarushima: Chłop co odleciał XD
Edit: Nie taguj blackpill. Wiem, że blackpill to nie jest stricte nauka, ale jak chcesz uniknąć traktowania tego jak wróżbiarstwa to wypadałoby nie wstawiać wypowiedzi filozofa, który nie zna się ani na psychologii ani na biologii. Równie dobrze można wstawić wypowiedź #!$%@? wujka z wesela.
  • Odpowiedz
@RyouNarushima: W punkt. Znam wiele przypadków rodzeństwa wychowywanego w tym samym domu, pod jednym dachem, a mającego kompletnie odmienne osobowości - niczym ogień i woda, zupełne przeciwieństwa. Z jednymi takimi nawet bezpośrednio sąsiaduję, mam ich dosłownie za ścianą.
  • Odpowiedz
@RyouNarushima podoba mi się, że rozróżnił temperament od charakteru. Już eksperymenty na niemowlętach udowodniły, że na bazie ich ruchliwości i reakcji otoczenia można z niemal pewnością określić ich temperament w dorosłym życiu. A charakter to pochodna temperamentu. Jeśli urodziłeś się jako neurotyczny introwertyk to nie staniesz się lubianym przez otoczenie dynamicznym gościem, to się po prostu nie stanie.
  • Odpowiedz
@RyouNarushima: Zaorane. W innym filmiku wypowiadał się, że geny determinują też gust m.in. muzyczny. Zgadzam się z tym. Wbrew temu, co twierdzą niektórzy, jakoby zależał od tego, co się poznało. Teraz każdy rodzaj muzyki jest dostępny na wyciągnięcie ręki, a jakoś popularność muzyki klasycznej nie wzrasta. Gust jest oczywiście skorelowany z potencjałem intelektualnym. Nie bez powodu z wielkim trudem będziesz szukał lekarza czy prawnika słuchających techno, rapu czy disco-polo.
  • Odpowiedz
@RyouNarushima: o ile dobrze mówi to myli się w szczegółach (i wiemy to badając mózg i geny w ogóle). Geny to nie jest zbiór zapisanych statystyk tylko bardziej przełączniki tudzież potencjał. Np. determinują jak wysoki możesz być ale jeśli będziesz niedożywiony to tego wzrostu nie osiągniesz (widać to np. po przeciętnym wzroście w Korei Północnej vs Południowej). Podobnie jest z inteligencją - super geny ale skończysz z upośledzeniem umyslowym jak matka
  • Odpowiedz
@LifeReboot: Ale ludzie w Korei Południowej nadal są niżsi od Holendrów czy Chorwatów pomimo bardzo dobrego dostępu do pożywienia. I podajesz przykład introwertyka, ale taki autysta nigdy się tego small talku nie nauczy. Geny nadal determinują wszystko pomimo tego, że są regulowane przez epigenetykę.
  • Odpowiedz
@RyouNarushima: już kiedyś go podsumowali bo strasznie #!$%@?. Geny to tylko zapis kodu który wypracowaliśmy w małym stopniu i wypracowali nasi rodzice żeby przetrwać do warunków w których się otaczamy. Np włosy mogą rosnąć długo i długie tylko dlatego że zdecydowała o tym walka o samice bo na reszcie ciała włosy rosną stosunkowo krótkie i niewielu ludzi mogłoby się pochwalić bujnym zarostem klaty. czy pleców. I ten zapis genetyczny przetrwał z
  • Odpowiedz
@Uuroboros:

Tesla credited his eidetic memory and creative abilities to his mother's genetics and influence


No i ten twój Tesla sam cię zaorał. Do tego jego ojciec był kapłanem prawosławnym czyli bardzo dobrze wykształconą osobą jak na tamte czasy w tym regionie. Również jego dziadek od strony matki był kapłanem. Więc niezłe mi patusy. Nie byli to jacyś niepiśmienni chłopi małorolni. Jego rodzice musieli mieć o wiele większy iloraz inteligencji niż
  • Odpowiedz