Wpis z mikrobloga

Bardzo długo się przymierzałem do zakupu i bardzo żałuję że słuchałem wykopków (który to raz?)

Że głośny, że nieefektywny, że badziew i że pieniądze w błoto.

Polecam serdecznie, na dworze juz upał w chacie przyjemnie i chłodno. Wiadomo do wielkiego mieszkania się nie nadaje ale u mnie na 35m2 sprawdza się bardzo dobrze.

Oczywiście już dorobiona druga rura która pobiera powietrze z dworu żeby nie robiło podciśnienia w mieszkaniu.

#klimatyzacja #klimatyzator #lato #polecam
BananowyKrol - Bardzo długo się przymierzałem do zakupu i bardzo żałuję że słuchałem ...

źródło: 3CEAFFE0-0330-4413-A8F8-7E3F9C3844C2

Pobierz
  • 49
  • Odpowiedz
@DystryktPrawdy tak, górny pobiera powietrze z domu do schłodzenia. Jeśli dorobisz do dolnego to będzie pobierał powietrze z dworu a nie z domu. dzięki temu zamkniesz obieg i będzie wydajniejsza.
  • Odpowiedz
@DystryktPrawdy w górnej części na parowniku generuje się chłód... wentylator dmucha i masz chłodno a na skraplaczu na dole oddaje ciepło i również wentylator dmucha żeby te ciepło odprowadzić. jedna rura wyrzuca te ciepło na zewnątrz ale pobiera dolna kratka powietrze które jest już schłodzone z domu dlatego jest niewydajne. jak będzie pobierało tą kratka powietrze z dworu to będzie dużo lepiej a i tak odprowadzi to ciepło. na rurze która wyrzuca
  • Odpowiedz
@DystryktPrawdy

ale pobiera dolna kratka powietrze które jest już schłodzone z domu dlatego jest niewydajne


niewydajne bo z jedną rurą to ci będzie zaciągać ciepłe powietrze z dworu wszelkimi szparami lub kanałem wentylacyjnym, okapem to około 350m3 powietrza na godzinę. To bardzo dużo i jak jest bardzo gorąco i większy metraż to klima nie wyrabia się schłodzić. To jest niebezpieczne jak masz kuchenkę na gaz lub piecyk gazowy w łazience.
  • Odpowiedz
@plaisant: Pytanko z innej beczki - podasz markę / model termometru? Polecasz? Bo właśnie szukam, a ten wygląda fajnie (ma nawet info o najwyższej/najniższej temperaturze) ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz