Wpis z mikrobloga

@bartol_wwa prawdę mówiąc ten Ris był jednym z pierwszych piw których próbowałem w życiu, częściowo za sprawą Kopyra, a zarazem jedynym którego nie dałem rady zmęczyć do końca i wylałem, odtąd mam uraz do RIS, choc zwykle stouty lubię xd btw jak jeszcze byłem w Polsce to pszenica mnie bardzo mało interesowała, ale po przygodach z niemieckimi weizenami skręciłem właśnie w tą stronę xD mam w szafce podwójną ciemną pszenicę z Kauzena,
@trzyakordy kurde, a u mnie odwrotnie xD
zanim poszedłem w krafty, to kochałem pszeniczne z pubu Bierhalle. Ale jak już spróbowałem całej reszty piw, to piję pszeniczne może dwa razy do roku xD

nagrywaj śmiało, w ogóle to pierwsze słyszę o tym browarze
@bartol_wwa ja od początku gustowalem w klasycznych stylach, dla mnie takie ortodoksy to kozacka sprawa, za wynalazkami nie przepadam, także odkąd trafiłem do Niemiec jestem w raju xD
a Kauzen to taki regionalny browar z miasta w którym mieszkam, ich piw nie kupisz nawet 50km stąd, a wysyłkowo w ogóle zapomnij xd raz do roku robią właśnie Winter dunkle weiße i klasycznego Doppelbocka, przy tym drugim to nawet festiwal organizują, jest w
@bartol_wwa no pod kątem piwa to tu jest mega zajebisty klimat, ja mieszkam 2km od Oechsnera który na własnym podwórku imprezy robi, Kauzen to jeszcze z 1km dalej i ta sama historia xd ale no fajne to jest tylko dla takich jak ja, którzy lubią klasyczne style, nie piłem nigdy niemieckiego piwa które byłoby zrobione sprzecznie z Reinheitsgebot, a mało tego nie było, w każdym razie na pewno dużo więcej niż polskich.