Wpis z mikrobloga

#cnc #obrobkametali

#!$%@? mnie ta robota powoli.
Zaczynałem jako guzikowiec, teraz po 2 latach ponad ustawiam, piszę programy z pulpitu, dobieram parametry, czasem nawet tne materiał.

A kasa niewiele większą niż jak pracowałem jako guzikowy.

Jeszcze większa presją, że coś zniszczę, czegoś nie przewidzę, przełożony nie rozumie tylko wymaga.
Ogólnie stresująca praca..

A to wszystko za 3600 netto.

Jeszcze jakbym miał jakąś fajną kasę z tego.

Jakbym wiedział że np po roku bym mógł zarobić te 5k to by było ok, jeszcze miałbym motywację pracować i się uczyć.
Ale ludzie tutaj robią po tyle lat, mają wiedzę 100x większą od mojej i takie gówno pieniądze zarabiają.

I po co to wszystko?

Tylko ciężko w wieku 29 lvl się przebranżowić i zacząć wszystko od zera. ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • 15
Tylko ciężko w wieku 29 lvl się przebranżowić i zacząć wszystko od zera. ( ͡° ʖ̯ ͡°)


@strike_lucky: Ze co? No bez jaj.

jakies 8 lat temu zwolnilem sie z kopalni (po 9 latach). Mialem wtedy 35 lat. Branza niby ta sama - elektroenergetyka. Ale zwrot o 180 stopni. Z kopalni przejsc do automotive to jak z malucha przesiasc sie na mercedesa.

Z przedpotopowych urzadzen z lat
ale nie mam pomysłu dla siebie


@strike_lucky: No to juz pretensje do samego siebie. Ja pracuje w branzy ktora se wymyslilem ze bede pracowal jeszcze w podstawowce. Kabelki i prad :) I prawie 20 lat juz minelo a dalej mi sie nie nudzi :P

Ale to nie jest tak ze jest za pozno na zmiany. "Problem" lezy zupelnie gdzies indziej.
bo jesteś ambitny i masz pomysł na siebie


@strike_lucky: nic smieszniejszego w tym tygodniu nie uslysze :)))

Po prostu robie to co mnie zaciekawilo i co lubie. Ale z ta ambitnoscia to przesadziles :P Mam wywalone.
Zrezygnowalem z delegacji (dodatkowy 1k ojro na miesiac, i z wyzszego stanowiska bo mi sie nie chce :PP)
ale taka branża ze jedynie jakbym chciał awansować na programiste czy technologa to mógłbym liczyć na lepszą kasę.


@strike_lucky: Miras ja nie twierdze ze wiem wszystko. Powiem Ci tylko tak:
Jak zmienialem firme to w starej zarabialem 3,5k netto. Po 2 latach pracy. W nowej dostalem 4k na start z listem intencyjnym na 4,5 po 3 miesiacach.
Ta sama praca, ten sam zakres obowiazkow. Tylko inna firma.
I od momentu zatrudnienia
@strike_lucky: To bylo na zasadzie "wy mnie nie znacie, ja was nie znam ale jak sie sprawdze to po okresie probnym dajecie wiecej" I sie zgodzili na taki uklad.

Po prostu normalna gadka na rozmowie kwalifikacyjnej.

Ale o co mi chodzi - powtorze: Ta sama praca, ten sam zakres obowiazkow ale inna firma i od razu wiecej da sie zarobic.
@hankel: Jak odchodzilem z kopalni 8 lat temu to mi brakowalo 16 czyli teraz by mi brakowalo prawie 8.

Ale jakbym zosta lpo ZSW jako zawodowy to juz 2 lata bym na emeryturze siedzial :P