Wpis z mikrobloga

myślą, że konfederaci nagle zmienią zdanie


@dom_perignon: wiesz, że w ten sposób zdanie zmieniło mnóstwo osób? Też kiedyś głosowałem na korwina. Później zacząłem zauważać absurdy płynące z jego mądrości i wyrosłem z tych bredni
  • Odpowiedz
  • 53
@jankes83:

wiesz, że w ten sposób zdanie zmieniło mnóstwo osób?


Nie, w taki sposób rzadko ktoś zmienia zdanie. Zmiana zdania nadchodzi w momencie refleksji, gdy wyborca poczuje się w pewien sposób oszukany. Nie zachodzi ona w momencie gdy jest przez inne środowiska wyzywany i atakowany. Tutaj raczej zachodzi reakcja odwrotna i staje się on jeszcze bardziej przekonany co do swoich racji. Zresztą o czym my tutaj mówimy, Tusk w pewnych środowiskach
  • Odpowiedz
Też kiedyś głosowałem na korwina. Później zacząłem zauważać absurdy płynące z jego mądrości i wyrosłem z tych bredni


@jankes83: tak, tak. Każdy Neuropek kiedyś głosował na Korwina i Konfederację. Oczywiście podzielisz się nam informacją, do czego w końcu dorosłeś i na kogo głosuje taki dorosły, poważny człowiek?
  • Odpowiedz
Nie, w taki sposób rzadko ktoś zmienia zdanie. Zmiana zdania nadchodzi w momencie refleksji, gdy wyborca poczuje się w pewien sposób oszukany.


@dom_perignon: czyli w przypadku konfederacji to jakoś jak kończysz 20 lat
  • Odpowiedz
@USSCallisto Ja nawet zbierałem podpisy dla Korwina w jakimś 2009 a jak komuś się by nudziło to by pewnie sporo moich ku owych komentarzy sprzed wielu lat na Wykopie znalazł.

Co się zmieniło? Skończyłem studia, zacząłem pracować, zwiedziłem trochę świata i zobaczyłem że świat nie jest czarno biały i utopijne wizje Korwina się bardzo rzadko i gdzie sprawdzają.

No i od czasów UPR/KNP też się pozmieniało bo Konfederacja stała się w dużej
  • Odpowiedz
@USSCallisto: ekskuce to zabawna grupa ludzi, oni istnieją i próbują nam wmówić, że to że zostali oszukani, bo głosowali nie na program a charyzmę lidera musi się przełożyć na innych. A tu zonk, starzy wyjadacze wiedzą co się świeci
  • Odpowiedz
@dom_perignon: Ale większość wyborców to nie Konfederaci, PiSlamiści, KODomici czy inni fanatycy tylko losowe chłopki, które w sumie nie popierają w 100% żadnej partii. Ja np. ostatnio głosowałem na Konfederację, a teraz tego nie zrobię bo to co Braun z Korwinem mówili od początku wojny na Ukrainie jest skandaliczne. Dlatego spamowanie głupimi wypowiedziami/akcjami danej partii jest skuteczne. Z drugiej strony zgodzę się, że część tego spamu to 100% Cringe jak obrazek
  • Odpowiedz
@dom_perignon a konfederacja co robi? ciągle spamuje i wyzywa od lewactwa. Wasz czołowy propagandzista klepatrix dodaje po kilka znalezisk dziennie, mając na czarnej połowę wykopu, co by przypadkiem nie przeszkadzali w narracji...
  • Odpowiedz
@jankes83 A nie sądzisz że Sławek Mentzen większość obecnego przekazu dostosowuje do wyborców( którzy w większości nie są zaawansowani intelektualnie), więc gra na emocjach i używa populizmu żeby przekonać jak najwięcej osób. Krzyczy że zlikwiduje podatki a jednocześnie między wierszami mówi rozsądnie że nie wiele da się zlikwidować a jedynie uprościć. Kolejna część wynika z wspólnego frontu jaki musi tworzyć obecnie konfederacja, ale jak tylko ugrają trochę więcej poparcia to się rozdzielą
  • Odpowiedz
konfederację głosuje się maksymalnie do momentu pójścia do pierwszej pracy


@furcio: ty, no zobacz - ja już jestem w którejś z kolei i coraz bardziej jestem chętny na konfe głosować
  • Odpowiedz