Wpis z mikrobloga

#hotelparadise Tak sobie myślę że Wixon w wydaniu lekko introwertycznym wydaje się dużo ciekawszą dziewczyną niż w HP5 - w specjalnych odcinkach bardzo fajnie prowadzi dialogi z m.in. z Maurycym - nie powiem u mnie zaplusiła bo fajnie zobaczyć nieco dojrzalszą wersję po 1,5 roku..
A jak już jesteśmy przy introwertykach to naszła mnie taka myśl - czemu wszyscy zmuszają introwertyków, żeby byli gadatliwi i opuszczali strefę komfortu, zamiast zmuszać ekstrawertyków, żeby zamknęli ryje i umożliwili rozszerzenie strefy komfortu introwertykom.
Poważnie - od słuchania przaśnego Ventyla - duszą, sercem i ciałem czuję się introwertykiem.
  • 24
@kipman1: kurde, jakie to pytanie jest ciekawe, ale chyba na tym między innymi polega introwertyzm, żeby nie naruszać innym przestrzeni, więc poprzez zmuszanie ekstrawertyków do "zamknięcia ryja" tak naprawdę wyszli by z własnej strefy komfortu.
Piszę to jako introwertyczny ekstrawertyk.
@Paweleos: Pytanie kto ma naruszać przestrzeń ekstrawertyka - nie musi być to introwertyk. Z drugiej strony dla introwertyka istotna jest jego przestrzeń osobista, a nie innych.
Może być też tak że przykładowo "wkujwiony" Gjacz który jest introwertycznym ekstrawertykiem teoretycznie może uciszyć Ventyla lub uświadomić :)
Można zadać też pytanie czy ekstrawertyk potrzebuje drzeć ryja non stop bo co do zasady czerpie energię z samego przebywania wśród ludzi. Być może uświadomiony ekstrawertyk
@kipman1: Bo nawet introwertycy przyznają, że komunikacja werbalna jest (w naszej kulturze) sposobem na pozyskanie znajomości, a jako gatunek jesteśmy predefiniowani do zawierania (w domyśle: korzystnych) znajomości.

Mając to na uwadze, powstają później takie wynaturzenia jak Wentyl, które są tym dla zawierania znajomości, czym dla wyglądu wstrzyknięcie sobie maksymalnej ilości botoksu w usta. Odpychające.

Napisałem "w naszej kulturze", bo np. Japończycy postrzegają gadatliwość jako cechę mniej pozytywną niż np. Amerykanie.
@Amikamamy: Napisałem "Wixon w wydaniu lekko introwertycznym wydaje się dużo ciekawszą dziewczyną niż w HP5" - nie napisałem że jest introwertyczką, ale z pewnością jest bardziej dojrzała i nabyła trochę cech osoby introwertycznej (bez względu na to czy to wynika z rozwoju czy inspiracji osobami jakie zna). Przykładowo dużą różnicę widać w tym jak formułuje swoje myśli, jak skupiona jest gdy kogoś słucha i że robi to na sporej płaszczyźnie zrozumienia,
@kipman1: Absolutnie nie zgadzam się, że Wixon to osoba introwertyczna. Według mnie to świadoma siebie i swojego uroku młoda już! kobieta, zrównoważona inteligentna i z poczuciem humoru. Wiki wie jak działa Hotel i ma świadomość kamer i umie w tym funkcjonować, jest zwyczajnie jednym z najlepszych graczy, co jakoś nie jest tu zauważane. Istotne jest, że nie rzuca #!$%@? na prawo i lewo chyba jako jedyna w hotelu, co powoduje, że
@bystrawoda: Absolutnie to polecam czytać ze zrozumieniem - nie napisałem że jest introwertyczna - komentarz nad Twoim jest wyjaśnienie dla mniej kumatych bo też ktoś przeczytał bez zrozumienia. Poza tym to się zgadzam - jest bardzo świadomym graczem. Dzięki temu że jest bardziej dojrzała ma cechy o których napisałem i są to pozytywne cechy osób introwertycznych, ale posiadanie kilku cech nie sprawia że nimi są.
@Bumelante: można by wywnioskować że zarówno introwertycy jak i ekstrawertycy mają pozytywne cency - podkreślam cechyy. Ja zauważyłem kilka nowych pozytywnych cech u Wixona w stosunku do poprzedniego sezonu i tyle. Przecież te określenia nie oznaczają tylko cichy-głośny, czy człowiek jendywidualny kontra człowiek swiednie czyjący się w grupie. Te osobowości mają też swoje cechy/
Nie mam zielonego pojęcia na jakiej podstawie można wyciągnąć wniosek że w uproszczeniu introwertycy są lepsi od
@bystrawoda: „ Według mnie to świadoma siebie i swojego uroku młoda już! kobieta, zrównoważona inteligentna i z poczuciem humoru. ”
Abstrah.ując (Wykop daje cenzurę na to słowo :D) od tego jakim typem osoby jest Wiktoria, to i introwertyk też może posiadać te cechy ;) Introwertyk to nie osoba z problemami społecznymi czy kompleksami a trochę tak się jawi po takich wypowiedziach ;)
@Karynka2_0: kipman1 "oczarowuje" niektórych swoją "wyszukaną" analizą osobowości i ciebie też zdaje się mocno zauroczył. Nie jestem analfabetą i czytam ze zrozumieniem, ale może podacie mi jakież to cechy bardzo silnie charakterystyczne dla introwertycznej osobowości posiada śmiała, odważna, lubiąca ludzi i imprezowanie, lubiąca kontakt i rozmowy z innymi Wiki? @kipman1 ?
@bystrawoda: no chyba masz problem gdyż nie możesz nawet 5 minut poświęcić aby zobaczyć w internecie kto to jest introwertyk i jakie ma cechy.
Bardziej wyraźnie napisać się nie da: WIXON w stosunku do HP5 ma kilka nowych fajnych cech introwertycznych:
1. Introwertyk najpierw myśli, później mówi. Woli uważnie zastanowić się nad tym, co mówią i myślą inni, zanim sam się odezwie. ZGADZA SIĘ - widać że Wixon waży słowa
2.
@bystrawoda: ja odniosłam się tylko do Twojego pojedynczego komentarza, w którym akurat niecelnie uargumentowałaś dlaczego uważasz, że ktoś nie jest introwertykiem (nigdzie nie napisałam, że Wiktoria taka jest lub nie jest ale zaryzykuję stwierdzenie, że większość a na pewno sporo ludzi jest po prostu po środku) a Ty robisz od razu podjazd personalny i że niby ktoś mnie zauroczył :D. Skoro twierdzisz, że czytasz ze zrozumieniem, to weź to chociaż potwierdź
@kipman1: @Karynka2_0 @Karynka2_0 Ja wiem, że macie tak, że wasze musi być na wierzchu i na przykład kipman1 ze swoim wywodem pokazuje jak argumentować po określoną tezę. Do tych punktów kipmana do zamiast introwertyka podstawiłabym Old Shatterhand i też by były te opisy prawdziwe. Natomiast co do ciebie Karynka2_0 to po pierwsze jeżeli wydaje ci się, że ja nie umiem korzystać z google`a, to żle ci się wydaje, a po drugie
@bystrawoda: chciałam zauważyć, że to Ty się „przypultałaś” pierwsza do mnie i dalej to robisz. Co takiego napisałam w pierwszym komentarzu, że tak to odebrałaś? To Ty masz cały czas problem niewiadomo o co. I co złego jest w tym, że podesłałam Ci link do moim zdaniem rzetelnego artykułu? Dlaczego odebrałaś to, że uważam że nie umiesz korzystać z googla? Wymiana poglądów, źródeł informacji to coś złego? Zawsze trzeba sie z
@bystrawoda: wybacz, ale jedyną osobą która się tu rzuca i ma ciśnienie jesteś TY - nie możesz zrozumieć że ludzie się rozwijają, szczególnie jak są młodzi? Jeśli ci to dobrze zrobi to tak - Wixon jest powściągliwa i zapewne dobrze wychowana i nie możliwe żeby się rozwijała jako osoba - została wychowana i przez całe życie będzie taka sama aż do śmieci. Ludzie sie nie zmieniają nie? Zastanów się nad sobą