Wpis z mikrobloga

Co sie stalo z tama, wymaga wyjasnien.
Nie ma strony, ktora by na tym jednoznacznie skorzystala.
Ukraincy majac swiadomosc, ze Rosjanie beda mogli to w kazdej chwili zrobic, w srodku ich ofensywy, mogli Rosjanom zabrac tego jokera, odpalajac straszak przeciwnika wczesniej.

#ukraina #rosja #wojna
  • 12
  • Odpowiedz
@IdillaMZ:

Szczerze? Też tak myślę ;p

Ale dyskutować o tym przecież nie wolno. Ta tama to była taka... wielka bomba, do której zapalnik trzymali Rosjanie. Lepiej, żeby wybuch był kontrolowany...
  • Odpowiedz
@IdillaMZ: powiedzieli "sprawdzam" czy tama faktycznie jest zaminowana i posłali jednego stormshadowa na próbę no i wyszła z tego eksplozja łańcuchowa. btw ta tama powinna przestać istnieć 24 lutego 2022 uniemożliwiając ruskim zdobycie Chersonia
  • Odpowiedz
@IdillaMZ: Tylko jak wytlumaczyc to, ze za pomoca zaminowanej i kontrolowanej przez kacapow tamy systematycznie podnoszono poziom wody do rekordowych 17,5 metra? zajelo im to chyba z 2 miesiace... oczywiscie samo wysadzenie tamy na wlasnych warunkach to bylby dobry ruch.
  • Odpowiedz
@karhu: Przeglądaj chociaż tweety, które wrzucasz. Trzy pierwsze komentarze mówią o tym, że filmik jest z 2022 roku (trzeci podaje nawet link). Poza tym, co to za źródło ten koleś...
  • Odpowiedz
@Vdeh: okey, moja wina że dokładnie nie sprawdziłem. Znalazłem tego tweeta spośród innych opisujących to zdarzenie
  • Odpowiedz
@IdillaMZ: Nie wiem dlaczego tak mało osób nie bierze pod uwagę po prostu głupoty i niechlujstwa ruskich, tama była już uszkodzona, założę się że te głąby nawet jej nie zaczęły naprawiać, za to teraz wesoło zwiększali poziom wody (może im coś #!$%@?ęło w automatyce?) i tama się poddała w końcu. Druga opcja to oczywiście spanikowany dowódca na tym odcinku widzący już desant ukr.

@karhu: To jest chyba filmik z ostrzału
  • Odpowiedz
@Thorrand:

I chciałbyś zaczynać ofensywę i liczyć na łaskę Rosjan, że nie rozwalą tamy gdy Twoi ludzie będą w zasięgu jej rażenia?


Teraz tamten kierunek jest całkowicie zamknięty dla większej ofensywy na przynajmniej 2 miesiące, więc na pewno nie zwiększyli swoich szans na jej przeprowadzenie.
  • Odpowiedz