Wpis z mikrobloga

Najbardziej wśród wyborców #konfederacja bawi mnie to jak bardzo nie są w stanie uwierzyć, że ktoś kiedyś głosował na korwina i spółkę, ale z różnych powodów już tego nie robi. Teza że "z korwina się wyrasta" jest zupełnie nierealna, bo przecież nigdy nie porzucę idei wolnościowych i nie przestanę marzyć o parówkowym kapitalizmie, co nie?

są zupełnie tacy jak ja 10 lat temu ( ͡º ͜ʖ͡º) #polityka
Pobierz Antidotum119 - Najbardziej wśród wyborców #konfederacja bawi mnie to jak bardzo nie s...
źródło: temp_file.png5291155804233055865
  • 25
"zasady cywilizacyjne" - czymkolwiek by one w twoim mniemaniu nie były nie mają swojego źródła w żadnych księgach uznawanych przez niektórych za święte


@Antidotum119:
Trzy fundamenty Cywilizacji Łacińskiej:
- Rzymskie prawo.
- Filozofia grecka.
- Moralność chrześcijańska.

Gdy państwo zaczyna ślepo wdrażać świetne pomysły ze świętych ksiąg jako powszechnie obowiązujące prawo to kończy się to tak jak w bliskowschodnich kalifatach muzułmańskich.

Ciekawe, może jakiś przykład stosowania moralności chrześcijańskiej, który skończył się
@falconiforme

może jakiś przykład stosowania moralności chrześcijańskiej, który skończył się tak jak w kalifatach muzułmańskich?


świetnym przykładen stosowania moralności chrześcijańskiej w praktyce są państwa europejskie w średniowieczu -
prześladowania innowierców, niszczenie rodzimych miejsc kultu i symboli religijnych i przymusowe zastępowanie ich krzyżem (tzw. chrystianizacja), zakaz głoszenia tez niezgodnych z oficjalną nauką kościoła - a to tylko kilka atrakcji z tamtego okresu. to był czas w którym sam papież powoływał "świętą inkwizycję" do
@Antidotum119: To jest przykład? Wiesz co to znaczy słowo przykład?
Nie znajdziesz dzisiaj przykładu katolickiego szariatu bo go tam nigdy nie było, a zepsucie duchownych pół tysiąca lat temu nie jest przykładem któregoś z dzisiejszych państw które wciela w życie zasady KK.
Nie znajdziesz dzisiaj takiego przykładu, po pierwsze ze względu na to, że w 1410 Jagiełło spuścił Krzyżakom #!$%@?, a po drugie ze względu na wojnę domową na terenie Czech
@falconiforme

To jest przykład? Wiesz co to znaczy słowo przykład?


ja wiem, ale chyba ty masz jakiś problem ze zrozumieniem tego słowa. czy jeśli za 200 lat państwa arabskie się zlaicyzują to będzie znaczyło, że Afganistan na początku XXI wieku nie jest przykładem zamordyzmu muzułmańskiego? nie ważne jak byś chciał zaklinać rzeczywistosc to jej nie zmienisz. faktem jest, że chrześcijaństwo wchodziło między innymi na tereny dzisiejszej polski i niszczyło wszystko co było
@falconiforme a jakieś z dupy #!$%@? o krzyżakach w 1410, libertarianach stojących w tym samym szeregu z komunistami i wolności jednostki wprowadzanej przez katolików to nawet nie będę komentował bo się chłopcze tutaj odkleiłeś od rzeczywistości za mocno.

nie rozumiesz czym jest wolność i próbujesz tu jakieś farmazony wciskać bez ładu, składu i jakichkolwiek podstaw logicznych.