Wpis z mikrobloga

Nowości w iOS 17 uznaje jako dodawanie zbędnych śmieci. Zawiodłem się. Myślałem, że chociaż jedna rzecz będzie jakaś ciekawa, a tu jakieś bzdety jak naklejki do iMessage, albo wyświetlanie zegarka (tzw. stan gotowości) i jakiś dzienniczek. A największym dnem są chyba te plakaty dodawane do kontaktów. Moim zdaniem te całe zdjęcia Memoji od Apple są okropne. Nie rozumiem, dlaczego miałbym, zamiast normalnego zdjęcia ustawić takie coś? Widzę pewien trend powiązany ze sztucznymi grafikami jako tapety, zamiast pięknych zdjęć. Takie odchodzenie od rzeczywistości na rzecz czegoś syntetycznego. Trochę to nawet smutne.

Korda - Nowości w iOS 17 uznaje jako dodawanie zbędnych śmieci. Zawiodłem się. Myślał...

źródło: Apple-WWDC23-iOS-17-Contact-Posters-Vivian-Chou-230605_inline.jpg.large_2x-560x784

Pobierz
  • 16
  • Odpowiedz
@Korda: mam identycznie odczucie. Albo się starzeję, albo te keynote'y są coraz nudniejsze.
Na codzień używam MacOS i pierwsze o czym powiedzieli to widgety, które od teraz mogą być... na pulpicie! Cóż za rewolucja! Ehhhh.... ale z drugiej strony to nie ma co się dziwić, no bo co nowego można wymyślić.
Okulary spoko, ale cena - zastanawiam się kto jest targetem tego produku. Większość prezentacji pokazywali wykorzystanie ich w domu. Jakoś
  • Odpowiedz
  • 0
@maryce: też miałem taką odczucie odnośnie do widgetów. Z tego wszystkiego, co zaprezentowali, to tylko chyba zmiany w Safari wydały mi się jeszcze coś znaczyć, ale to tylko przeglądarka, a zmiany mogłyby być wprowadzone niezależnie od systemu. Powinni naprawić UI ustawień wprowadzonych z macOS Ventura. Komputer to nie smartfon i ciężko się tam odnaleźć.
Ja uważam, że wciąż można wiele zmienić na plus – choćby zarządzanie oknami jak w Windows (przyciąganie
  • Odpowiedz
@Korda: no stety, albo niestety od dłuższego czasu mamy ewolucje, a nie rewolucję, wielu oczekuje radykalnych, a dla innych przejście z iOS 15 na 16 było rewolucją nie do przejścia, bo nowy ekran blokady...
  • Odpowiedz
  • 0
@FLAC: to już było w iOS 16. To jeszcze jakieś badziewne rozszerzenie tej funkcji, którą miała moja stara Nokia na Symbianie. Cytuję:

Stan gotowości, dzięki której cały ekran urządzenia pozostaje do dyspozycji użytkownika w czasie ładowania ustawionego poziomo iPhone’a. Funkcja Stan gotowości sprawdzi się idealnie, gdy urządzenie znajduje się na stoliku nocnym, kuchennym blacie czy biurku. Można ją spersonalizować tak, żeby pokazywała jeden z fantastycznych motywów zegara, ulubione zdjęcia lub widżety,
Korda - @FLAC: to już było w iOS 16. To jeszcze jakieś badziewne rozszerzenie tej fun...

źródło: Apple-WWDC23-iOS-17-StandBy-lifestyle-230605_big.jpg.large_2x-560x315

Pobierz
  • Odpowiedz
  • 6
@FLAC: teraz to już piszesz jak jeden z fanatyków Androida. Możesz sobie kupić, od kogokolwiek chcesz, byleby tylko telefon można by było ustawić horyzontalnie – czyli byle magnetyczna ładowarka indukcyjna. Nie widzę przeszkód w zakupie ładowarki za 130 zł. Opis mówi tylko o jednym wymogu, który nietrudno spełnić.
  • Odpowiedz
największym dnem są chyba te plakaty dodawane do kontaktów. Moim zdaniem te całe zdjęcia Memoji od Apple są okropne. Nie rozumiem, dlaczego miałbym, zamiast normalnego zdjęcia ustawić takie coś? Widzę pewien trend powiązany ze sztucznymi grafikami jako tapety, zamiast pięknych zdjęć. Takie odchodzenie od rzeczywistości na rzecz czegoś syntetycznego


@Korda: moja teoria (spiskowa) to ze grupa docelowa tak bardzo siebie nie lubi ze musi ustawiac sobie wyidealizowane avatary. Poza tym to
  • Odpowiedz
  • 0
@yhbgrobdoivbvwamsv: aż się boje dopytywać o tą grupę. Czy jest ona tak liczna, bo jeszcze nigdy nie spotkałem się z użyciem memoji. Może w Stanach jest to popularne, a może oni sami chcą wychować takie pokolenie.
  • Odpowiedz