Wpis z mikrobloga

zastanawia mnie jedno - za każdym razem, kiedy w ostatnim czasie ukraińcy próbują ruszyć na te pozycje umocnione to znaczne straty i ja naprawdę jakiejś dużej efektywności w tych atakach nie widzę. Kilka tygodni temu po takich atakach stracili sporo ypr, teraz znowu na klipach i zdjęciach 30-40 różnych wozów.

Jak ta kontrofensywa ma się udać jak widać takie straty, przecież tego sprzętu nie mają nie wiadomo ile. Może cele realnie będą mocno ograniczone.

Tylko nie piszcie znowu "bo chersoń"

#ukraina #rosja #wojna
  • 10
@soroz30: Nie wiadomo na ile to jest wojna informacyjna. Dopóki nie zostaną opublikowane konkretne dowody i nagrania to w żaden film nie można do końca wierzyć ani tym bardziej w żadne oficjalne obwieszczenie. Szczególnie ze strony FR.
@soroz30: Jest całkiem możliwe, że po prostu są za słabi. Nikt tego nie wie. Rosjanie nie wiedzą, Ukraińcy nie wiedzą, NATO nie wie. Trzeba będzie ruszyć machinę, zderzyć się i wtedy się okaże czy są w stanie zrealizować swoje cele. Jeżeli nie to będą rozmowy pokojowe albo powtórka z 2014 i ATO. Nie uwierzę w kontrofensywę bez nowych czołgów z zachodu, bradley i innych high-endowych zabawek.

A rosja musi grzać takie
@soroz30: raczej przypomina to rozpoznania bojem z czasów Chersonia - ale tam nie było takich fortyfikacji. Straty na pewno będą dotkliwe dla obu stron - Ukraińcy muszą być gotowi poświęcić więcej niż Rosjanie bo walczą o swój byt.
@soroz30: RUS miało dużo czasu na zbudowanie pozycji obronnych i zaminowania terenu co daje im przewagę.
Takich strat będzie więcej ZSU nie ma rozpoznania pcha żołnierzy, a no może się uda.
@wojmad: Oczywiście, że nie są. Na chwilę obecną ostatni rozbity atak wojsk UA (16 czołgów), którym chwali się FR zdaje się mieć jednak powodzenie bo już kilka kanałów potwierdziło przejście pierwszej linii obrony przez UA na trzech kierunkach. Zauważyłem że UA nie chwali się czymś czego nie ma a jedynie wymyślają legendy podtrzymujące morale (i to wychodzi im znakomicie patrząc na przykłady, które podałeś) natomiast FR w dużej mierze po prostu
@Silon100: czyli Rosjanie robią to samo co Ukraińcy, czyli kłamią dla podtrzymania morale. Różnica w ocenie dotyczy tylko tego kto jest agresorem. Zgadza się?