Wpis z mikrobloga

@60scnds

T-34 pod koniec wojny też był w miarę dopracowanym czołgiem. Czy to oznacza, że w 39 nie był gównem na gąsienicach?


Ale T-34 nie istniał w 39 roku, były jakieś pierwsze konstrukcje czegoś tam. Pierwsze dwa prototypy zjechały z taśmy w 40'. Żeby stwierdzić, że to gówno to musieliśmy czekać do Operacji Barbarossa w 41'
@Bubsy3D: Może nie jest to zbyt profesjonalnea opinia, ale mi sie ten karabin niesamowicie podoba. Wygląda faktycznie jak nowa generacja broni w stosunku do platformy ar a juz szczególnie do ak. Nie wiem jak w rzeczywistości ale wygląda super ergonomicznie. A co do wad wieku dziecięcego to trudno się dziwić, FB nie ma aż takiego doświadczenia jak inni wytwórcy a większość konstrukcji na rynku jest rozwijana przynajmniej od 50lat, paradoksalnie artykuł
@musztym: Nie, Onet pisał o problemach z regulatorem gazowym i o jakości wykonania kbk powołując się na anonimowe źródła.

Moszner w swoim "teście" wykazywał inne wady - podatność na zacięcia i nieprawidłowe funkcjonowanie przy strzelaniu seriami. Jego część jest najbardziej kuriozalna btw.
już jako pierwsza seria był bardzo dobry.


@Bubsy3D: Był gównem z gównianych materiałów i analizowali to wszyscy spece od broni. Obecnie Grot to świetny karabin, ale pierwsze partie to były zawodne śmieci z gównianych materiałów. Dobrze że to punktowano bo znając nasz beton w zbrojeniówce to by zostało jak było, a tak była presja na dopieszczenie broni.

Ja przypominam że nawet nie montowano kolimatorów na początku bo beton w wojsku wolał
@regent21: nie twierdzę ze jest jakoś niesamowicie unikatowy, ale z nich wszystkich najlepsze proporcje ma moim zdaniem grot. Ten wloski i szwajcarski karabin nie jest nawet jakoś szczególnie podobny, swoją drogą którykolwiek z nich jest/aspiruje do bycia podstawowym karabinem?
@KochanekAdmina o kuhwa napewno producent sam z siebie nie dopracował, by broni.
Szczególnie, że dali to WOT gdzie psują to czego nie da się zepsuć. Nie na świecie aktualnie karabinka tej klasy który, by aspirował do broni podstawowej.
o kuhwa napewno producent sam z siebie nie dopracował, by broni.


@Bubsy3D: Oczywiście że nie, jak PGZ wzięło się za kabury to dziś wszyscy żołnierze wolą kupować na rynku prywatnym bo dziadom się nie chce nawet takiego gówna poprawić. Polska zbrojeniówka to największe zabetonowane gówno jakie w tym kraju istnieje, większość tych spółek nadaje się do zaorania.

Wystarczy też poptrzeć co się dzieje w kwestii modyfikacji chociażby Leopardów, to i tak
@Bubsy3D: Beryl też przeszedł długą drogę rozwoju i chyba do dziś robi niezłą karierę w Afryce. Też nie był idealny na początku.

Fakty są takie że Grot się rozlatywał po upadku bo w pierwszej wersji nawet nie zrobiono miejsc montowanie paska, a gówno-kompozyt był kruchy że ja #!$%@?. Kiepsko to wygląda jak na firme z doświadczeniem

Ale najlepiej zwalić na WOT xD przecież wiadomo że żołnierzowi frontowemu karabin by nigdy nie