Wpis z mikrobloga

Czy wszystkie słuchawki nauszne są takie ciche? kupiłem jakiś czas temu akg k52 i mają one 110db i nie da się w nich słuchać muzyki bo są za ciche. Czasami nieznacznie, ale jednak. Czy to poprostu ja jestem jakiś yebniety?

Polecacie jakiś model który jest głośniejszy?
Czy to przez fakt że te słuchawki są marketowane bardziej jako studyjne do mixu niż do słuchania muzyki, a może dlatego że kupiłem używane?

Są niby zamknięte, 18-20000

#akg #sluchawki #sluchawkinauszne #muzyka #sluchawkiprzewodowe #pytaniedoeksperta
  • 11
@ScarySlender: Ja nawet jak mam super głośne to używam jakichś boosterów dźwięku. Każde słuchawki czy takie za 1 euro czy 100 euro grają ciszej na max niż mogą, ustawiasz w boosterze 150-200% i huczą aż miło. Na kompie używam FXSoundEnhancer. Na telefonie mam wbudowany w odtwarzaczu i też daje radę, standardowa appka.
i mają one 110db


@ScarySlender: a wiesz co to znaczy? Nie wiem ktory parametr odczytales, ale pewnie jest to poziom glosnosci jaki sie wydobywa ze sluchawek (grajac fale 1Khz) przy 1Volcie lub miliwacie (w zaleznosci od tego ktory parametr odczytujesz).

Wiec jesli uzywasz slabego wzmacniacza to dzwiek moze byc duzo bardziej cichy niz 110dB.

https://mynewmicrophone.com/the-complete-guide-to-headphones-sensitivity-ratings/
@ScarySlender: Przy tak niskiej impedancji i wysokiej czułości powinny grać dość głośno z przeciętnego telefonu. Może spróbuj z innym urządzeniem, albo przepatrz ustawienia głośności i upewnij się, że wtyk jest dociśnięty.
@ScarySlender 0,2V wystarczy im na 100dB w peaku, albo masz okropnie słabe źródło albo przyzwyczaiłeś się do słuchania okropnie głośno. Podejrzewam, że prawda leży gdzieś pośrodku.