Wpis z mikrobloga

Pytanko do tych co mają zarówno Switcha jak i Steam Decka i bawią się w emulację pierwszego na drugim: czy mimo wszystko gry ze Switcha emulowane na Decku działają lepiej niż natywnie na Switchu? Tak biorąc pod uwagę natywną rozdzielczość i średnią ilość klatek.

Ciekaw jestem czy pomimo większych wymagań związanych z emulacją Deck wyrabia lepiej niż Switch czysto ze względu na większą moc procesora i grafiki.

#gry #pcmasterrace #steamdeck #emulacja
  • 5
  • Odpowiedz
@supra107 Cześć działa tak samo (jakieś Mario np.), część lepiej (Xenoblade Chronicles 3 np., ale potrafi crashować, Zelda Link's Awakening w wyższym klatkarzi), część zdecydowanie gorzej (Zeldy BoTW / ToTK). Jak ktoś ma Switcha, lepiej imo grać na Switchu.
  • Odpowiedz
  • 0
@Veriael: Czyli ogółem rzecz biorąc jest rozstrzał gdzie bardziej wymagające gry gorzej się emulują, choć te mniej wymagające przy emulacji chodzą tak samo, a czasami nawet lepiej. Czyli nie jest najgorzej jeżeli chodzi o emualcję na Decku ale jest też ewidentne że emulacja na Decku dogania osiągi Switcha, więc Nintendo jednak powinno się ogarnąć i w końcu wydać coś mocniejszego.
  • Odpowiedz
@supra107: nie wiem czy jest sens. Moje doświadczenie: animal crossing new horizons- działa ok, długie czasy wczytywania, nie wiem jak na switchu ale trochę słabo bo gra polega na szybkich kilkuminutowych sesjach a z takimi loadingami nie ma sensu, Mario Odyssey- przeszedłem w całości, działa świetnie, okazjonalne błędy graficzne ale nic wielkiego, wydajność chyba trochę gorzej niż na switchu, Xenoblade Chronicles 3- nie wiem, nie mogłem tego odpalić w więcej niż
  • Odpowiedz
@hakerbonzonieumiezlozycpc Nie napinaj się bo ci żyłka pęknie. Mowa o emulacji Switcha (więc Ryujinx lub Yuzu, nie Cemu - i tak, działa wtedy sporo gorzej). No chyba że na Switchu Zelda BOTW częściej trzyma 25 niż 30 klatek i przycina przy ładowaniu cache, ale coś mi nic takiego nie świta. :)
  • Odpowiedz