Wpis z mikrobloga

Po całym życiu ignorowaniu faktu, że istnieje coś takiego, jak #rosliny stwierdziłem, że pora sobie w biurze postawić pare kwiatków. Padło na #bananowiec sztuk dwie. Jednego mam już kilka dni, drugiego od dzisiaj. Jak na załączonym zdjęciu, stoi u mnie ledwie kilka godzin, a liście ma zwinięte, zgięte wręcz w pół. Tak samo ten mniejszy, w przeciągu tygodnia musiałem już zebrać dwa obumarłe liście. Oczywiście nie zrobiłem wcześniej żadnego researchu i teraz nie wiem, czy się tym przejmować, czy póki co dać im się aklimatyzować :( zdjęcie w komentarzu, nie wiem jak tu dodać
  • 17
  • Odpowiedz
  • 0
@wellfcuk: właśnie dzisiaj zamawiam jakiś higrometr, niska wilgotność może tu faktycznie być problemem. Czyli póki co wystarczy jak je będę regularnie opryskiwał wodą?
  • Odpowiedz
@fiku_miku: pierwsze koty za płoty ;) tez poległem na fikusie :D wziął i zdech, w ciągu 2 dni zrzucił wszystkie liście :D dopiero potem zacząłem coś czytać na jego temat :D haha, teraz patrzę na to twoje zdjęcie, toto co masz w lewym dolnym rogu, mam takiego samego pacjenta w domu :D póki co rośnie, nawet przez noc wystrzelił jednego wielkiego liścia
  • Odpowiedz
  • 0
@Anhed: Ma to sens, pytanie czy to mu szkodzi? Opisałem pani w sklepie dokładnie jak wygląda nasłonecznienie i że ma stać na parapecie w pełnym słońcu - mówiła, że to git dla bananowca ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz
@fiku_miku: możesz go próbować przyzwyczajać do tego słońca, jak już dojdzie do siebie oddalony od okna to wystawiaj go na 2 godzinki, z czasem możesz zostawiać na dłużej. Jeżeli do tej pory rósł w ciemniejszych warunkach to się do nich przyzwyczaił i taka nagła zmiana powoduje stres u rośliny. Mam strelicję która w naturze rośnie w Afryce a na pełnym słońcu i tak potrafi zwijać mi liście xD
  • Odpowiedz
W sensie, że trudne sprawy?


@fiku_miku: To są bananowce dwarf cavendish. One są od jakiegoś czasu sprzedawane w marketach jako rośliny domowe ale ani troche nimi nie są. Nie spotkałem sie z tym żeby u kogoś w mieszkaniu rosły. To są rośliny na zewnątrz, i zazwyczaj na jeden sezon. Kupić wiosną, posadzic w pełnym słoncu to bedzie może rósł. Za szybą o wiele za mało światła
  • Odpowiedz