Wpis z mikrobloga

Hej miraski #remontujzwykopem #elektronika #nieelektronika

Zarabiam sobie kabelki ethernet - we wszystkich gniazdkach zarobiłem tak jak na zdjęciu - nawet działa i jest w pytę.

Ale w jednym z gniazdek mam inną wtyczkę keystone - gdzie kolory są tak jakby opisane na odwrót?

Tak jak na tym filmiku - https://www.youtube.com/watch?v=tZgJ2rhzmW4 2:23

Pytanie - jeśli podłącze w jednym gnizdku, tak jak na obrazku na dole, a w drugim w sposób opisany na schemacie wtyczki (to znaczy tak jak na obrazku w komentarzu), to zadziała? Bo w tej nowej wtyczce nie wychodzi mi pomarańczowy pełny/połowa; zielony pełny połowa - niebieski połowa/pełny, brązowy połowa/pełny tlyko jakoś inaczej
k__d - Hej miraski #remontujzwykopem #elektronika #nieelektronika

Zarabiam sobie kab...

źródło: Screenshot_2023-05-29-22-16-36-650_app.revanced.android.youtube

Pobierz
  • 9
via Wykop
  • 0
@sberatel: Okej, w suie ma sens. dlaczego zatem w ogóle one są inaczej podłączane na tej drugiej, dodatkowej kostce? Wychodzi, że się krzyżują. A po co, nie łatwiej byłoby żeby wszędzie mieć identycznie tak samo?
@k__d: jw zrób wszystko w tym samym systemie czyli w Twoim przypadku B. Dlaczego tak jest? Bo producent sobie widocznie wymyślił nowy układ. Używam w pracy w 99% keystone, teoretycznie ten sam model ale jak trafie na sztukę sprzed 2-3 lat to ma inny układ, pilnuj jednego systemu i będzie ok.

Edit: nawet mam jednego z jeszcze innym układem, ale jeśli był by ten sam system czyli np B to wszystko
yazir - @k__d: jw zrób wszystko w tym samym systemie czyli w Twoim przypadku B. Dlacz...

źródło: IMG_0218

Pobierz
via Wykop
  • 0
@Jarek_P: @yazir @litowo-polimerowy @litowo-polimerowy @sberatel

Dla pewności zapytam jeszcze raz - moja kostka to ta zielona po lewej - zrobiona schematem B.

Nową kostkę, tą po prawej mam podłączyć:

1) w identyczny sposób, jak zieloną kostkę - zgodnie ze schematem z zielonej kostki - pomarańczowy pełny/połowa; zielony pełny połowa - niebieski połowa/pełny, brązowy połowa/pełny
2) w identyczny sposób jak na ilustracji typ B - zgodnie ze schematem nadrukowanym na białej nowej
k_d - @JarekP: @yazir @litowo-polimerowy @litowo-polimerowy @sberatel 

Dla pewności ...

źródło: Nowy projekt

Pobierz