Wpis z mikrobloga

Po kilku tygodniach z ip 14 pro mogę w kilku słowach powiedzieć o swoich odczuciach po przesiadce z samsunga s20 (wiem, nikt nie pytał)

-płynność i jakość zdjęć porównywalna do samsunga s20, ot oba chodzą szybko i płynnie, zdjęcia raz jeden robi lepsze, raz drugi
-niektóre apki lepiej działają na ios, a niektóre na androidzie (iOS taki idealny? nic bardziej mylnego :> )
-gesty któe cudownie działały na UI samsunga na iOS są po prostu upośledzone, trzeba szukać krzyżyków często i generalnie mo średnio to wygodne..)
-proporcje ekranu i wielkość iphone powodują, że jest mniej wygodny do obsługi jedną ręką niż samsung s20 (ekran wielkościowy taki sam praktycznie) + ip 14 pro jest ciężki :P
-ale za to jakość wykonania na plus dla apple, czuć że to produkt premium

Generalnie odczucia mam takie, że gdyby nie to że ip 14 pro 256 kupiłem z amazonu za 4600zł, to bym żałował przesiadki. Fakt, to świetny telefon, ale ma swoje słabe strony i porównałbym go do samsungowych flagowców, a nie wyniósł na piedestał.

PS. Za to jest świetny smart watch. Testowałem chyba wszystko na androida łącznie z flagowymi garmiami i dla nie apple watch jest idealny. Rzadziej sięgam po telefon i po prostu mam radochę z używania tego zegarka (a mam też w kolekcji kilka automatów i na co dzień aw wygrywa).

PS2. Ten ip 14 pro + aw8 daje poczucie obcowania z czymś premium. Design, materiały. Jeżeli ktoś jest estetą jak ja, to może być kluczowe. Jest w tym coś czego nie potrafię do końca nazwać. Ale robi różnicę na plus względem androidów i trzeba tego doświadczyć. Tylko nie każdy to doceni.

#ios #android #iphone #iphone14pro #applewatch #apple
  • 10
@PanLodowegoOgrodu: a jak porównanie czasu pracy. Czy oba używane z takim samym szkłem i pokrowcem czy może bez. Czy czytelność tekstu(lepiej dobrane czcionki) jest dużo lepsza na iP? No i na + dla Samsunga to że jest 2 lata starszy a daje radę.
@appmstt: bateria duuuuużo lepsza na ip14 pro, samsung nie dawał rady do końca dnia, a ip ma ponad połowę przed snem, ale nie wyciągałem tego, bo s20 używałem prawie 3 lata.

Oba telefony szkło + ori etui skórzane. Czytelność ekranu w słońcu szczególnie na plus dla ip 14 pro, mega jasny ekran.

A S20 przez ten czas nie resetowałem ani razu, więc to też na plus myślę.
@JaK wypada bateria w AW8? Ja chciałem brać SE 2, ale jednak odpuszczę sobie - wolę Huawei Watch GT 3 SE z baterią na przynajmniej 7 dni ciągłej pracy. Odczyty pulsu i SPO2 nie różnią się znacząco od pulsoksymetru Vitammy O2 więc nie mam co narzekać na pomiary. Z funkcji treningowych nie korzystam więc się nie wypowiem. W moim przypadku zegarek jest jedynie „przedłużeniem” smartfona w kwestii powiadomień czy odebrania połączenia, gdy
@getin: o tym mówię, dla mnie też
@OneNightInTokyo Ładuję codziennie jak się myje wieczorem i ogarniam, jest szybkie ładowanie, więc spoko, nie przeszkadza mi to, telefon też ładuje codziennie. A tak to nawet śpię z zegarkiem (budzenie nim jest tysiąc razy lepsze od standardowego budzika, po prostu się wybudzam).
@Eshirael Brakuje tych zaawansowanyvh gestów, ale już prawie tego nie odczuwam, przyzwyczaiłem się. A czego jeszcze miałoby mi brakować? Tzn nie mówię
@PanLodowegoOgrodu: No to ja mam na odwrót. Przesiadłem się z iPhone (po trzech latach, dwa różne modele) na średniaka od Samsunga. Na obecną chwile Samsung wypada lepiej i Android jest bardziej intuicyjny (chociaż wszyscy piszą ze to cecha iOS), zobaczymy jak będzie po kilku miesiącach :D