Wpis z mikrobloga

Cześć, szukam osób, które same uczyły się języka włoskiego. Sam ostatnio zainteresowałem się tematem i chciałbym rozpocząć naukę z książek oraz fiszek, myślę że te aplikacje do nauki aż tyle nie dadzą co książka :p Moje pytanie dotyczy potencjalnych wydawnictw, które najlepsze oraz jakichś przydatnych tipów do nauki, pozdro!

#jezykiobce #wloski #pytanie
  • 2
  • Odpowiedz
@Nitrobis: Nauczyłem się sam hiszpańskiego, włoskiego ciągle się uczę - ale myślę, że zastosowanie właściwej metody nauki będzie tak samo skuteczne, niezależnie od języka. Otóż ja polecam jak najszybciej chłonąć wszelkie treści po włosku (yt, spotify, netflix, czy cokolwiek innego). Na początku może mało co z tego będziesz rozumieć, ale pozwoli ci to osłuchać się z językiem, poznać różne akcenty, sposób mówienia, popularne zwroty itd. Równolegle z tym ogarniasz 1000 najpopularniejszych
  • Odpowiedz
  • 1
@timek1119: na ten moment słucham włoskich piosenek na Spotify i odpalam sobie tekst ich aby widzieć te słowa oraz wyrażenia. Niektóre z nich wybieram sobie i tłumaczę, myślę że to też spoko opcja żeby się obyć z językiem. Dzięki za rychłą i konstruktywną odpowiedź, jak będę miał jeszcze pytania to pewnie napisze ;D
  • Odpowiedz