Wpis z mikrobloga

@paruwczanbiedronkowy Jak w kujawsko-pomorskim szukasz pracy to wiadomo w największym mieście będzie jej najwięcej, życie nocne tu kuleje ale jest gdzie wypić i co zjeść. Z Bydgoszczy masz 1h do poznania i 2h do Gdańska na wycieczki. Jak chcesz życie nocne, studenckie i dojeżdżać do pracy do Bydgoszczy to Toruń. Inowrocław, Wlockawek, Aleksandrów itd sam sobie odpowiedź.
  • Odpowiedz
@paruwczanbiedronkowy: anegdotycznie - u mnie w pracy są dwie osoby, które pochodzą spoza województwa, najpierw mieszkały kilka lat w Toruniu. Potem przeprowadziły się do Bydgoszczy bo lepsza praca. Zostały w Bydgoszczy już na stałe i uważają Bdg za lepsze miejsce do życia.
  • Odpowiedz
@paruwczanbiedronkowy: Brzydgoszcz. Znacznie lepszy rynek pracy niż Toruń (choć wiadomo, że gorszy niż Poznań, czy Trójmiasto, ale jednocześnie bardzo fajne połączenie drogowe / kolejowe z nimi, więc można np. rozważyć nawet pracę hybrydową ze zjazdami co jakiś czas w tych dwóch większych aglomeracjach).
Plusy Torunia to lepsza (ogólnie) uczelnia, wincej w stosunku do mieszkańców studencin, a więc i takie życie, oraz ładniejsze, czy też bardziej w jednym miejscu zabytki.
Do mnie
  • Odpowiedz