Wpis z mikrobloga

@kamilm119: jade na początku lipca w okolice wro z tampere, ale planuję jechać 3-4 dni zachaczając po drodze o kilka miejsc, także rybska żadnego Ci nie przywiozę
@kamilm119 więc tak. Na sierpień 2020 na Islandii jedyne sensowne piwo dostępne w Vinbúðin, a nie w samych browarach to produkty Ölvisholt Brewery i oni sahti nawet nie mieli w ofercie. Generalnie żadnego sahti tam nie znalazłem, ale to w sumie czego się spodziewać. Sahti to fińskie pra-piwo, a Islandzycy to potomkowie Skandynawów. Jeśli zaś mową o Finlandii to znajomy w zeszłym roku był tam przez tydzień u znajomego Fina i też
@Viking-: Wiesz co, piłem sahti w pubie w Helsinkach. Kolega mnie zabrał, ale uczciwie zaznaczam, że chciałem spróbować i to chyba nie był pierwszy-lepszy pub. To było najsmaczniejsze piwo jakie kiedykolwiek miałem w rękach, o bardzo gęstej konsystencji.

Na koniecświata się nie załapałem jakimś cudem i też bardzo bym chciał, żeby pinta to przywróciła. Przyłączę się do takiej akcji!
@kamilm119: w Prisma nie ma takiego browara. W sklepach Alko albo jest błąd na stronie, albo jest on dostępny tylko w helsinkach i hämmenlinä (100km ode mnie). Nie wiem, gdzie to kupić. ¯\(ツ)/¯