Wpis z mikrobloga

Mireczki komputerowcy,

Czy jest możliwość wydobyć serial Windowsa 10 z Biosu? (ME region?)
Kupiłem se laptopa Asus Vivobook z preinstalowanym Windowsem 10. Jednak już po wstępnej konfiguracji doprowadza mnie do szału. Masa nasranych jakichś McAfee i w cholerę innych pierdów. Do tego co ciekawe, nawet ciężko uruchomić instalatora Firefoxa. Tak jakby Windows za cholerę nie mógł się pogodzić że są inne lepsze przeglądarki niż ich gówniany Edge.

Ogółem chcę sobie zrobić kompa "po mojemu" jak dawniej na pecetach, czyli czysta instalka windy i samemu decydować co chce mieć.
Jednak skoro mam oryginalny windows to chętnie bym to wykorzystał.
p.s planowałem jeszcze usunąć patrycję backupową, bo i tak sobie ewentualnie Acronisem robię. Czy są jakieś konsekwencje usunięcia tej patrycji, czy lepiej ją zostawić?

#laptopy #komputery #windows10
  • 8
  • Odpowiedz
@marcel_pijak: do tego co chcesz zrobić to wystarczy po prostu zainstalować Windowsa z ISO ze strony Microsoftu. Nie potrzebujesz żadnych kluczy szukać.
  • Odpowiedz
  • 0
@Bpnn: Czyli mi się normalnie aktywuje, nawet jak w partition managerze uwalę wszystkie partycje i zrobię od nowa po mojemu (300GB system/700 GB reszta) ? (a potem bootowanie z pendrive) ?
  • Odpowiedz
@marcel_pijak: Win 10 aktywuje się bez klucza jeżeli był już raz aktywowany na komputerze, przy instalalacji zaznaczasz, że nie massz klucza produktu i jedziesz dalej. Po instalacji aktywuje się na podstawie licencji cyfrowej. Możesz wszystko zaorać
  • Odpowiedz
nowa po mojemu (300GB system/700 GB reszta)


@marcel_pijak: nie warto tylko niepotrzebnie szybciej zużywa się SSD. Żadnych zalet. Jak padnie SSD to cały, 10 jeszcze nigdy nie musiałem reinstalować bo się zepsuła tak że się nie mogła uruchomić
  • Odpowiedz