Wpis z mikrobloga

Mam 30+ (od dawna w sumie ;) i przyznam, że dość dobrze znam angieslki, na takim poziomie powiedzmy advanced, chociaż głównie czytam niż mówię. Jednak mam problem z zapamiętywaniem znaczenia nowych słówek, czyli tych, których powiedzmy nie nauczyłem się za młodu, a ich znaczenie poznałem zerkając do słownika niedawno. I problem jest taki, że wciąż sprawdzam te same słówko w słowniku kilka razy, po prostu jakby już mi nie wchodzi do głowy, nie potrafię zapamiętać jego znaczenia. Jak temu zaradzić, macie jakieś sposoby na uczenie się nowych słówek w tym wieku?

#angielski #naukaangielskiego
  • 3
  • Odpowiedz
  • 0
@dzienjakcodzien: być może w tym jest problem, bo zwykle sprawdzam tylko znaczenie w słowniku, żeby wiedzieć co znaczy w danym zdaniu, a potem widać zapominam, bo go nie używałem. Zastanawiam się, czy ręczne pisanie na papierze danego słowa pomoże.
  • Odpowiedz
@cybher2: Zacznij używać Spaced Repetition. To jest algorytm ułatwiający i przyśpieszający zapamietywanie i retencję. Ponadtobardzo dobrą metodą jest zapamietywanie nie tylko samego słówka ale i całych zdań z danym słówkiem. Wbija Ci to do głowy cały kontekst tego słowa, przez to jest łątwiej zapamiętać. A ze spaced repetition zapamiętywanie nawet całych zdań to nie problem.
Jest kilka aplikacji których możesz do tego uzyć. Ja używam Taalhammer do nauki angielskiego są też
  • Odpowiedz