Wpis z mikrobloga

Jaka srednia predkosc robicie swoimi kolarzowkami podczas treningu?

#szosa

?????

  • 20 km/h 9.2% (25)
  • 25 km/h 9.9% (27)
  • 30 km/h 13.2% (36)
  • 35 km/h 2.6% (7)
  • 40 km/h 0.7% (2)
  • 45 km/h 1.1% (3)
  • 50 km/h 0.4% (1)
  • 55 km/h 0.4% (1)
  • 60 km/h i powyzej 37.9% (103)
  • Sprawdzam odpowiedzi 24.6% (67)

Oddanych głosów: 272

  • 26
  • Odpowiedz
@Poemat:
Bardziej mi chodziło o pokazanie jaki jest przeskok w watach między 30 a 35 km/h.
Tu jest fajny kalkulator, wiadomo, dużo zależy od pozycji, wiatru, jakości asfaltu. Na mojej pętli z takim średnim asfaltem, jak połowę jadę pod wiatr a połowę z wiatrem (tu trzeba liczyć średnią ważoną) to się miej więcej sprawdza.
https://www.gribble.org/cycling/power_v_speed.html?units=metric&rp_wr=80&rp_wb=10&rp_a=0.6&rp_cd=0.63&rp_dtl=2&ep_crr=0.005&ep_rho=1.22601&ep_g=0&ep_headwind=0&p2v=200&v2p=30
  • Odpowiedz
@pieczony_szczur_z_ogniska: na mtb i na szosie inaczej się czuje prędkość. Albo jeszcze inaczej, na asfalcie i na drodze w lesie - inaczej czuje się prędkość. Na szutrach też mogę jechać ponad 40 na mtb, ale jest ślisko, jest trudniej. Szosa się pięknie klei - chybna, że pojawi się nagle piach ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Zobacz sobie profile opony z boku MTB i szosa - to są dwa
  • Odpowiedz
To jak wytlumaczysz to ze odkad zmienilem trase swojego godzinnego treningu na droge gdzie ani razu nie staje na swiatlach (ewentulanie zwalniam przed przejsciem gdzie mam pierwszenstwo) to zamiast 15km robie 20km w godzine?


@pieczony_szczur_z_ogniska: ale to nie zmienia Twojej średniej prędkości jazdy. To zmienia czas jaki spędzasz na rowerze. No dobra, albo inaczej. W liczniku możesz sobie ustawić aby włączył automatyczną pauzę gdy się zatrzymujesz, ja z tego korzystam.
  • Odpowiedz