Wpis z mikrobloga

#nieruchomosci #rolnictwo
Mireczki, jako, że Wykop często ratuje swoją wiedzą i ja przychodzę do was z pytaniami, bo w tym dziwnym kraju coś w urzędach się dowiedzieć graniczy z cudem.
Planuje zakupić dom na działce prawie 2ha NIE będąc rolnikiem. Na pewno wiem, że musze mieć zgodę dyrektora KOWR i tutaj zaczynają się pytania:
- o zgodę występuje sprzedający, ale ja muszę zobowiązać się, że będę prowadził działalność rolniczą przez min 5lat. Czyli wystarczy, że będę hodował np. kózki i to wystarczy by spełnić wymóg działalności rolniczej?
- na działce rolnej budować cokolwiek może tylko rolnik. Czy mając działalność rolniczą (zakładamy, że w/w kózki starczą mi do spełnienia tego wymogu) jestem już traktowany jako rolnik i mogę zbudować sobię stodołę czy inne pomieszczenie gospodarcze?
- czy kurs na rolnika (np taki: KURS ROLNIKA wystarczy mi by spełniać wymogi ustawy i być rolnikiem? (w połączeniu z tą działką)

Z góry dzięki za pomoc!
  • 5
@elamir123: czyli na chłopski rozum: dostaje zgodę od dyrektora KOWR, deklaruje, że będę prowadził działalność rolniczą i w chwili nabycia działki, automatycznie prowadzę tą działalność nie mając nawet zwierzaczka żadnego gospodarczego?
Docelowo na teren chce wziąc swoje 3 konie