Wpis z mikrobloga

@Mirek2137 Było trzeba zostawić, mi sie podobalo
Uważam że będziesz musiał ponowić badania skoro lekarz podał termin. To jest regulowane o ile się nie mylę ustawą ale nie potrafię znaleźć tego na szybko. Bezterminowych przedłużać nie trzeba, terminowe - muszą mieć jakąś podstawę przedłużenia...

edit: w ustawie jest wspomniane ze o zasadach decyduje MZ w drodze rozporzadzenia
@Mirek2137: @Wjolka:

Co ile lat robi się badanie kału?


Badania sanitarno – epidemiologiczne są bezterminowe i nie ma konieczności ich cyklicznego powtarzania, chyba że lekarz wpisze w książeczkę zdrowia datę kolejnego badania. ustawa z dnia 5 grudnia 2008 r. o zapobieganiu i zwalczaniu zakażeń i chorób zakaźnych u ludzi (Dz. U.23 lip 2021
@Mirek2137:

W celu przedłużenia ważności orzeczenia do celów sanitarno-epidemiologicznych musisz udać się do lekarza, np. lekarza medycyny pracy. Do lekarza idziesz z wynikiem badania na nosicielstwo, który robiłeś wcześniej. Dlatego tak ważne jest przechowywanie tego badania!
@darek-jg W razie czego można uzyskać duplikat z sanepidu, ja tak kiedyś niestety musiałam. Przy czym książeczka była "bezterminowa".
Koledzy z terminowymi wiele lat temu ponawiali badania.
@darek-jg Albo o ten brak logiki w dawaniu bezterminowej książeczki sanepidowskiej. Badań medycyny pracy jest wystarczająco by patrzeć pod kątem finansowym na takie bzdety.
@Wjolka: no ale może zaistnieć powód do nieprzedłużenia ważności książeczki sanepidowskiej skoro sami piszą że wystarczy przedstawić te same badania by lekarz podpisał ponownie?
@darek-jg Dla mnie to zawsze były absurdy. Tak samo jak tylko 'wyłapanie przez sanepid' zachorowania u danej osoby może być podstawą by się przyjrzeć bezterminowej książeczce.
bo na jakiej innej podstawie?