Wpis z mikrobloga

Przeglądałem sobie mapki z ciekawości w związku z budową obwodnicy i zwróciłem uwagę na tą działkę. Czy to serio jest po prostu czyjś dom a nie jakiś hotel? xD
Bo widziałem już wpis na ten temat na wykopie i nie chce mi się wierzyć, że ktoś zbudował coś takiego obok Wrocławia. Mi się to bardziej kojarzy z jakimiś posiadłościami oligarchów z rosji niż z Polską xD

Specjalnie złapałem zrzutem domki obok, żeby pokazać jakie to wielkie. Jeszcze jak patrzyłem na zdjęcia archiwalne z budowy to tam jest mnóstwo jakichś garaży/podziemi na 2x większej powierzchni niż budynek.

#wroclaw
Murasame - Przeglądałem sobie mapki z ciekawości w związku z budową obwodnicy i zwróc...

źródło: Capture

Pobierz
  • 17
  • Odpowiedz
  • 1
@CallMeDave: Jeśli to serio to tak wygląda, to tam pewnie z kilkanaście osób ma na stałe robotę, powierzchnia do sprzątania jak mała galeria handlowa, do samego ogrodu/parku pewnie z dwie osoby na stałe, do tego ktoś od usterek, robienie zakupów itd. do i ochrona.

@mpk794: Ten park to tam pikuś. Zobacz jak obok dość duże domy wyglądają w porównaniu z tym klocem.
  • Odpowiedz
@Murasame: tak, to dom. Był wątek na mikroblogu i chyba nawet osobne znalezisko, kiedy ten dom zgarnął jakąś tam nagrodę.
W skrócie nic ciekawego nikt nie napisał, ale faktycznie na ortofotomapach widać ogromne powierzchne betonu wokół samego domu.
Na co dzień nie można tam nawet podjechać bo stoi ochrona w czarnym range roverze, a sam właściciel (Szychliński) jest/był powiązany z kilkoma firmami we Wrocławiu i deweloperką.
Ktoś chyba też pisał, że
  • Odpowiedz
@Murasame: Coraz więcej takich domów powstaje, może nie aż takich gigantów jak ten ale jednak. Co do ogrodu to widać, że to kolejny dom typka bo zawsze ogrodu brakuje przy domu. Więc typek już sobie taki wielki ogród dowalił wielkości parku żeby już nie narzekać na brak ogrodu i sąsiadów koło domu zaraz. A żeby taki park utrzymać to na bank musi mieć ogrodnika stałe.
  • Odpowiedz
Można próbować szukać głębiej, tu sporo pomocnych danych:

Jedno jest pewne – porwali dziewczynę dla okupu. Monika Sz. pochodzi z bogatej rodziny. Bliźniacy Roman (ojciec) i Janusz (wujek) pierwsze pieniądze zarobili, przewożąc na początku lat 90. sprzęt RTV z Niemiec. Majątku dorobili się, gdy założyli firmę CLA udzielającą kredytów bezpośrednio w sklepach.

Dziś ojciec Moniki jest właścicielem firmy HCS obracającej gruntami pod hipermarkety i stacje benzynowe i inwestującej w elektrownie wodne. Ma
  • Odpowiedz
Wg moich info on sie dorobil na nieruchomosciach, ma jedna juz dorosla corke, kiedys ja porwali jacys dresi dla okupu. Jezdzi czarnymi LR i takie same / podobne maja jego goryle ale nie zawsze jezdzi z nimi. Masz kase ale jestes obsrany isc do biedronki, w ogole on pewnie w EPI kupuje choc i tak za tanio ( ͡º ͜ʖ͡º) No wiec typek ma tez drugi dom
  • Odpowiedz
Aha w tej okolicy Wrona z TVN "pod napieciem" kiedys krecil live program (Tez kolo 20 lat temu...) bo typek mial zgode i sie wybudowal na poteznym gazociagu (w okolicy jest stacja redukcyjna- widac ja na mapach przy ulicy glownej). To te domy na przeciwko tych 4 domow na dzialce bogacza. I to tam akcja programu byla krecona. Tego domu na oko dzis nie ma albo dodal mega plot i go nie
  • Odpowiedz
@marsjanin2012: Z tego co wygooglałem to faktycznie to są dwaj bracia Bliźniacy, więc to się trzyma kupy. Elektrownie wodne, grunty, nieruchomości w rynku i obok hotelu wrocław, a także deweloperka Toscom
  • Odpowiedz
@lyczko to by się zgadzało sz osoby porwanej, jako pierwsza część nazwiska, pasuje do nazwiska podanego wyżej. tak samo jego druga chata ma kort tenisowy z tego co pamiętam. jeśli dorobił się legalnie wszystko okej tylko czy to jest dobre życie gdy musisz czekać aż ochroniarz skończy w łazience bo ty chcesz wyjść na miasto... ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ
  • Odpowiedz
@marsjanin2012: pasuje na pewno, w innym artykule odnośnie problemów z WOW pada wyraźnie nazwisko bogatego mieszkańca Wysokiej, który buduje kilka luksowych domów na gruncie na którym ma przebiegać WOW
  • Odpowiedz
@Murasame: To co tu jest napisane, że to Szychliński, to na 99% nie jest prawda, bo jego dom można znaleźć na Łubinowej. Ciężko jest go nie zauważyć na zdjęciach satelitarnych Google
  • Odpowiedz
@Murasame: z tego co ja kojarze, to typ tam sobie #!$%@?ął jakiśstawik i zasiedlił go jakimiś żabami czy innym gównem - ale jakimś rzadkim gatunkiem. i cyk: siedlisko gatunku chronionego -> nie można tamtędy jebnąć obwodnicy -> więc obwodnica ma być międy blokami przez środek miejsowości ¯\(ツ)/¯
https://wroclaw.wyborcza.pl/wroclaw/7,142076,21294043,biznesmen-pobudowal-stawy-i-wschodnia-obwodnica-wroclawia-znow.html [PW]
https://echo24.tv/co-dalej-ze-wschodnia-obwodnica-wroclawia-8189/
https://www.rp.pl/polityka/art2109321-spor-o-trase-omijajaca-wroclaw
  • Odpowiedz