Wpis z mikrobloga

Szukam porady bo za nic nie mogę się zdecydować jaki typ roweru i rower kupić. Do tej pory miałem rower hybrydowy i tak w mojej subiektywnej ocenie drogi jakimi się poruszałem w proporcjach to 80% asfalt 20% szuter.
Szukam roweru który służyłby mi na co dzień do dojazdu do pracy gdyż komunikacja zawodzi, ale też roweru do całodniowych wycieczek, nie koniecznie jakieś wielkie kilkudniowe wyprawy bardziej coś na zasadzie jednodniowej wycieczki.
I tutaj mam dylemat czy wybrać szosę czy gravela. Jeśli ma to jakieś znaczenie to mieszkam w UK więc trochę pod górkę dróg jest.

Co do samego roweru to chciałbym żeby to był rower z dobrym osprzętem (GRX, 105, Ultegra), rama może być aluminiowa (chyba że carbon robi bardzo dużą różnicę i warto się zdecydować) Potrzebuję rower ogarnąć w miarę przyzwoitym terminie także Canyon odpada, ta marka to rowery widmo ciągle niedostępne w moim rozmiarze.

Mój budżet na rower wynosi w granicach 10 do 12 tyś zł raczej więcej nie chciałbym dawać za rower, ta kwota i tak uważam że jest spora ale takie są teraz ceny i zdaję sobie z tego sprawę.
#rower #gravel
  • 8
  • 0
@Yurakamisa: Z domu raczej nikt mi nie ukradnie, a w pracy mam zadaszone stoisko rowerowe, wszystko pod ochroną kamer i ochroniarzy, do tego mam U-locka raczej ciężko jest to przeciąć.
@Nehro: kup szosę z większą ilością miejsca na opony. Mam Treka Domane w plastiku i 2 komplety kół - szosowe na oponie 28mm i gravelowe na oponie 40mm. Używaną Domane na 105 kupisz w tej kwocie, co podałeś