Wpis z mikrobloga

#siatkowka spośród zespołów plusligowych nie nazywających Grupa Azoty Zaksa Kędzierzyn-Koźle i Klub Sportowy Jastrzębski Węgiel to najbardziej na przyszły sezon podoba mi się prognozowany skład Projektu Warszawa, najwięcej pewnie obejrzę AZSu Olsztyn przez wgląd na Alana, a trzecie miejsce pewnie i tak zajmie Zawiercie, którego skład jeśli trafi tam Clevenot będzie niemniej ciekawy od Warszawy. W Projekcie widzę jeden problem wynikający z połączenia Webera i Bołądzia. To jest para atakujących której nie powstydziłby się Jastrzębski, a Zaksa to już w ogóle. Ktoś chyba za bardzo uległ złudzeniu wynikającego z szarpanej formy Linusa gdy ten był świeżo po urazach. Pieniądze z pensji Bartłomieja można by ulokować na podwyżkę dla trenera Grabana xD. Jeszcze tak z innej beczki to jestem ciekawy, gdzie trafią Dominik Jaglarski i Szymon Gregorowicz. Dwaj libero, którzy jako rezerwowi kapitalnie zmieniali w razie potrzeby Wattena i Wojtaszka. To co obaj wyprawiają w obronie to bajka i dziwne, że aż tak zeszli z radarów, z tego co się orientuje to klubu w pluslidze jeszcze nie mają.
  • 9
@vasos: Kojarzysz moze jaki sklad bedzie miec Jastrzebie? Albo jakie transfery? Boyer i Clevenot odchodzą z tego co słyszałem. Kto za nich? Czy M'Baye moze w prezencie przedluza kontrakt? Na razie to chyba tylko Popiwczak, Ben i Fornal to tacy to wiem ze beda dalej grac. Bede wdzieczny za jakis update
  • 1
@Rzewliwy_wykolejeniec: na ten moment z tego co widziałem:
Atak: Patry, ? (tu miał być Hadrava, ale Jan ma iść do Turcji, prawdopdobnie jakiś obcokrajowiec)
Rozegranie: Toniutti, Tervaportti
Przyjęcie: Fornal, Sedlacek, Rafał Szymura, prawdopodobnie Dębski
Środek: Gladyr, Huber, M'Baye, ? (ale pewnie Macyra lub Dryja)
Libero: Popiwczak, ? (Granieczny ma gdzieś przejść, gdzie jest możliwość gry - możliwe, że Cuprum)
@vasos: To słabo to wygląda, drugiego Janka nie znajdą na atak. Sedlacek to nie znam nawet, Dębski pare razy się w protokole zapisał jedynie. Trochę zawód. Zastanawia mnie czy nie zaproponowali Clevenot kontraktu, czy sam chciał odejść.
Huber spoko wzmocnienie, ale jeżeli odejdzie Wiśniewski to mało. Na środku jest klątwa od lat w JW. Gładyr też jest wiekowy, 3 środkowych topowych to podstawa.
@Rzewliwy_wykolejeniec Clevenot podobno dostał bajkową ofertę ze Skry, której nawet Jastrzębski nie był w stanie wyrównać. Od tego wszystko się zaczęło. W między czasie JW znalazło Sedlacka a temat Clevenot w Bełchatowie upadł. Pojawiło się miejsce w Zawierciu które ma kasę po wykupie UROSA, więc zapewne Clevenot będzie grał w Aluronie również za dobrą kasę.
@bondziorno: Tak, było zamieszanie kontraktowe z nim. Szkoda, bo zarówno on jak i poprzednio Louati trzymali przyjęcie i technikę mają, a się pożegnało z nimi JW. Cóż Sedlacka nie znam, nie widziałem nigdy, ciekawe czy bardziej w charakterze zastepstwa za Szymure i nr 1 jak Emi, a Ben, czy bedzie razem z Fornalem w szostce.
Boyera tez szkoda ale o nim i Asseco sie juz mowilo w grudniu, moze tu Patry
  • 1
@Rzewliwy_wykolejeniec Sedlacek to all rounder czyli w wolnym tlumaczeniu - wszystko potrafi, ale w niczym też nie jest ultra dobry. W tym transferze widzę raczej Chorwata jako trójkę i Szymurę do pary z Fornalem. Gdzies mi sie obilo o uszy że Rafał ma problemy zdrowotne przez ktore ciezko byloby mu zagrac caly sezon. Jako mocna trojka Sedlacek sobie poradzi
@vasos: Najlepsze transfery:
- Warszawa Bołądź i Lisiniac. W mojej ocenie jak nie wysypie im się ktoś zdrowotnie to murowany kandydat do walki o medal.
- Zawiercie o ile wyjdzie transfer z Butryna choć wczoraj poszło info że Butryn jednak w Skrze. Hipotetyczne zakupy to Bieniek, Clevenot i Butryn. Jak znowu usłyszę od p. K. Barana że Zawiercie to 6-7 budżet ligi to chyba będę musiał uwierzyć też Glapińskiemu z NBP.