Wpis z mikrobloga

@bejt: Mnie zaciekawiła seria "Warzę z Kopyrem". Zaczynałem od razu z garem i zacieraniem. Masa wiedzy jest na forum piwo.org. Jeśli interesuje cię temat kociołków to David Heath na yt. Z literatury to "Jak warzyć piwo" Palmera. Tak jak @Garage mówi brewkit jest dobry na start. Technologicznie najmniej skomplikowany, jednak jest też najdroższym surowcem i potrzeba do niego mało sprzętu. Najważniejsza jest temperatura fermentacji - tu warto rozważyć piwnicę, lodówkę bądź
@bejt: Warzę z Kopyrem jest spoko. Wszystko krok po kroku. Co do sprzętu, to na pewno od razu zainwestuj w wężownicę - chłodnicę do brzeczki. Chłodzenie całego gara innymi sposobami jest nie tylko karkołomne, ale i ryzykowne. Kup wężyki na metry żeby nie spinać się z ich wymianą.
@bejt ja bym od razu w zacieranie szedł. Fajne materiały robił też tomasz z browaru gdynia.
Sprzęt popatrz na używki na piwo.org lub grupach facebookowych. W dobrej cenie można praktycznie nowe sprzęty wyrwac.
@seba_s ja naprawdę początkującym polecałbym brewkita. Prog wejścia dużo niższy i to weryfikuje czy się chce myć te butle, kapslować i czekać na to piwo, jak w żabce za rogiem można kupić browar za 3 zl