Wpis z mikrobloga

Jaka wyrzynarka oraz jakie ostrza polecacie do wycinania otworów np na zlew w blacie z laminatem? oczywiście zdaję sobie sprawę że zawsze będzie wyrzynarka strzępić ale może są lepsze i gorsze. zresztą to nie są miejsca gdzie musi być pięknie. #stolarstwo
  • 5
  • Odpowiedz
@Deathspeace: istnieją ostrza do wyrzynarek z zębami skierowanymi w dół. Podobno dzięki temu nie strzępi materiał. Nie wycinałem jeszcze taką wyrzynarką ale mam w pile włosowej takie ostrza i faktycznie nie szarpie się materiał. Oprócz ostrza spróbuj okleić taśma miejsce w którym będzie cięta płyta. Też może pomóc
  • Odpowiedz
@Deathspeace: Ciąłem takim odwróconym ostrzem i faktycznie nie strzępi aż tak ale za to cała wyrzynarka podskakuje i musisz ją mocno dociskać. Wyłączenie podrzynania też pomaga w uzyskaniu ładnego cięcia ale za to wolniej tniesz.
  • Odpowiedz
@Deathspeace: Moc nie jest jakoś potrzebna do tego malutkiego brzeszczotu a i za duże obroty przy twardym materiale sprawią że spalisz nożyk za to firmowe sprzęty są precyzyjniejsze i łatwiejsze w używaniu. Ja sam mam tańszą Makitę i wystarcza do domowego użytku
  • Odpowiedz
@Deathspeace:
Wyrzynarka - byle jaka. Każda zrobi robotę nawet największy syf z chin
Ostrze - zęby w dół - góra ładna, dół poszarpany, tniesz bez podrzynania (pozycja 0)
Ostrze - zęby w górę - dół ładny, góra poszarpana, tniesz z podrzynaniem (pozycja 3)

Upewnij się tylko, że dane mocowanie pasuje do danej wyrzynarki.
  • Odpowiedz