Wpis z mikrobloga

Ostatnio sprzedałem pewna rzecz na Olx. Paczka została dobre zabezpieczona, lecz do kupującego doszła w kiepskim stanie. Ze zdjęć wynika, ze dostała strzała i uszkodziła sprzęt w nieznacznym stopniu. Kupujący zgłosił problem do Olx, wypłata została wstrzymana. Olx poprosił mnie o zdjęcia paczki, sprzętu przed wysłaniem. Dziś rano dostałem maila, ze negatywnie rozpatrzyli prośbę kupującego i może on zareklamować to u przewoźnika. Oddalibyście pieniądze czy nie? #olx #inpost
  • 11
@marsjanin2012: za każdym razem reklamację zgłasza nadawca paczki. Jak reklamowałem w InPost zwrot z allegro, który zgubili, to musiałem dołączyć pełnomocnictwo od Allegro, że przekazują mi wszystkie prawa i mogę składać roszczenie tak jakby w ich imieniu.
@pcela:
To tutaj reklamację składa się do OLX, bo ani ty, ani adresat, nie jesteście stroną dla Inpostu (OLX też nie jest stroną).
Operatorem usługi jest bliskapaczka.pl (Alsendo sp. z o.o, ich inne marki to np. apaczka.pl i sendit.pl).

Tak więc można próbować reklamować w bliskiejpaczce (aby się zalogować, trzeba kliknąć w "przypomnij hasło" i podać e-mail używany na olx).

ps. Uzyskanie odszkodowania z Inpostu graniczy z cudem. Trzeba się odwoływać