Wpis z mikrobloga

To jest kolejny, dobry przykład niekompetencji pisowców. Podział częstotliwości 5G w różnych krajach. Aukcja u nas jest opóźniona o kilka lat, a to kilka miliardów złotych dla budżetu + szybszy internet i nowe / lepsze możliwości w kilku gałęziach. Do tego, jeżeli byłaby robiona wcześniej, to jeszcze przed erą wysokich stóp procentowych / dużej inflacji i na pewno można by dostać więcej za te częstotliwości, a teraz telekomy oszczędzają mocno. Jak widać na obrazku, tylko jeden kraj nie zdołał przydzielić żadnej. Nie zgadniecie który.
No i bujamy się z 5G, gdzie tak naprawdę tylko Plus ma z powodów historycznych, bo ma trochę częstotliwości więcej, Play jak to Play ma marketing, a pozostali operatorzy lokalnie trochę odpalają tnąc inne pasma.
#bekazpisu #telekomunikacja #internet #pis #5g #nieudacznicy #telefony #android
FrasierCrane - To jest kolejny, dobry przykład niekompetencji pisowców. Podział częst...

źródło: 346074790_908439836901924_8155978111271956014_n

Pobierz
  • 4
@groman43: kiedyś myślałem, że może trzymają na wybory ten "sukces", ze patrz durny elektoracie ile miliardów załatwiliśmy, ale tak nie jest bo teraz jest już kolejne opóźnienie i małe szanse na finał w tym roku
niepojęte, może nie chcą tych pieniędzy, bo mogą i tak dodrukować :D
Niby teoria spiskowa może być taka, że opóźnienie akcji wspiera Solorza, bo on jakąś częstotliwość ze starych auckji i tych firemek krzaków ma, ale
@FrasierCrane: Play ma na takiej zasadzie jak T-mobile czy Orange po prostu biorą z pasma LTE 2100 Mhz. Orientujesz się może, bo mnie to ciekawi co jest aktualnie wąskim gardłem na BTS takich typowo wiejskich czy jest to faktycznie aż tak zapchany BTS jako BTS czy po prostu podłączenie BTS przez radiolinie jest tu słabym ogniwem. W miastach zresztą myślę że jest to samo że łącze do BTS ogranicza tak naprawdę,
@FrasierCrane: 1. Mogę się tutaj mylić, ale na refarming pasma z LTE na 5G również jest potrzebna zgoda UKE.
2. Cell breathing to problem wyłącznie systemów opartych na CDMA.
3. To, czy 5G jest w stanie obsłużyć więcej użytkowników wykorzystując dokładnie te same zasoby radiowe, to sprawa mocno dyskusyjna. Owszem, z jednej strony downlink mocno się różni od downlinka w LTE (brak PHICH oraz PCFICH, inne rozplanowanie sygnałów referencyjnych). No ale