Wpis z mikrobloga

Mój ulubiony okres w roku. Rano idealnie na spacer, bieganko, aktywność, 14, 15 stopni i słoneczko. Po południu te 22, 24 stopnie w cieniu, eleganckie grzanko na słoneczku.

Wszystko rośnie, pięknie zakwitły kasztany, a szrotówek nie dobrał im się jeszcze do skó...no...liści.
Dzień ciągle się wydłuża, dobre nasłonecznienie.

Udana pogoda z Dnia Matki? Poproszę cały rok.

Szanujesz - plusujesz.

Ot, burz troszkę brakuje, ale w życiu nie można mieć wszystkiego.

Amatorzy jesiennej nostalgii, letniego snu nocy mokrej lub tego "rypanego, białego g****" #pdk cisza tam.

#pogoda #gownowpis #jestwpyte
patryk_66 - Mój ulubiony okres w roku. Rano idealnie na spacer, bieganko, aktywność, ...

źródło: 184-pogoda-na-maj-2019

Pobierz
  • 15
@patryk_66:

Amatorzy jesiennej nostalgii, letniego snu nocy mokrej lub tego "rypanego, białego g****" #pdk cisza tam.

+10 000. Podludzie najgorszego sortu. Splunąć to za dużo na nich.

Aktualnie jest idealnie na maksa. Wkrótce sam lecę w góry i aktualna pogoda napawa na to maksymalnym optymizmem. Te warunki i ten okres roku, Boże <3333
bo to jedyne warunki w których nic nie możesz zrobić i nawet w domu zdychasz. już wolę szarówę jesienno zimową.


@r5678: bo to trzeba basenik, parasolke, piwko i sobie chilowac na dzialeczce.
@r5678: Upały są najlepsze. Ubierasz się lekko, dbasz o nawodnienie i jeśli nie jesteś upasioną świnią ani nie masz problemów z sercem, to jest git.

Najgorsze są mrozy. Trzeba wciskać się w kilogramy niewygodnych ubrań żeby nie marznąć, a weź tylko przejdź się kawałek szybszym tempem albo wejdź do sklepu to kończysz cały mokry, po czym jest ci przez to jeszcze zimniej.
Teraz też nie jest wiele lepiej. Rano temperatura na
@Jakly zima jest najlepsza. Ubierasz się tak, żeby było Ci nie za ciepło nie za zimno i jest git. Jak za zimno to cyk kolejna warstwa. Najgorsze są upały. Trzeba się rozebrać prawie do naga i nie da się bardziej, a weź tylko wyjdź z klimatyzowanego pomieszczenia albo przejedź się autem/zbiorkomem. Odrazu się pocisz i ciuchy do prania. W nocy spać nie można bo duszno.
@patryk_66: same. Mam wrażenie, że jakby taka pogoda była przez cały rok to przestałbym byc przegrywam. Mam wreszcie energię wyjść z domu pobiegać, na siłkę, coś porobić wartościowego. A tak zima, ciemno przez cały dzień i tylko kisze się w mieszkaniu z depresja :(
Ubierasz się lekko, dbasz o nawodnienie i jeśli nie jesteś upasioną świnią ani nie masz problemów z sercem, to jest git.


@Jakly: typowy argument który ma mało wspólnego z rzeczywistością. Tak się składa że mam prawidłową wagę i regularnie trenuje ;) nie jeden gość w moim wieku może mi pozazdrościć bo z reguły większość facetów po 30tce jest ulana. Lekko to ja się ubieram teraz jak jest 20-24. Lżej już się
@Jakly: zależy od fizjologi z tym poceniem. Ja np się zimą nie pocę chyba że jestem podziębiony jakoś. Ale swego czasu jak sadziłem jakieś krzewy, to kopiąc łopatą byłem w krótkim rękawku a na dworze było 6 stopni. I mi nie było zimno tylko w sam raz.
Ja rano tj 9 i tak wychodzę już krótkie spodenki i rękawek. Zimą ubierasz się i jest Ci komfortowo, za zimno to się ubierasz
wiosna to również moja ulubiona pora roku.

Jedyny okres na który nie ma na co narzekać. Jest idealnie.


@r5678: tyle że taka fajna, "rozwinięta" wiosna jest niestety bardzo krótkim odcinkiem między długim okresem szarej, deszczowej, rozmokłej wiosny, a gorącym latem. Też uwielbiam ten okres, ale niestety to tylko pewien wycinek wiosny - biorąc pod uwagę, jak w Polsce zazwyczaj wygląda marzec i kwiecień, to większość tej pory roku jest chu*owa. No